Politika Zahraničné

Boris Johnson odmieta obvinenia z obťažovania novinárky

Boris Johnson odmieta obvinenia z obťažovania novinárky. Zdroj: SITA/AP

LONDÝN – Britský premiér Boris Johnson odmieta obvinenia novinárky, ktorá tvrdí, že ju pred 20 rokmi na súkromnom obede chytil za stehno. Informovala o tom v pondelok agentúra AP.

 

Stĺpčekárka nedeľníka Sunday Times Charlotte Edwardesová v nedeľu uviedla, že k spomínanému incidentu došlo, keď pracovala pre konzervatívny týždenník The Spectator, kde Johnson v tom čase pôsobil ako redaktor.

Boris Johnson čelí aj medializovaným podozreniam, že v období, keď bol starostom Londýna, poskytol finančné výhody firme americkej podnikateľky a bývalej modelky Jennifer Arcuriovej. Johnson, ktorý mal údajne s Arcuriovou pomer, tieto podozrenia popiera. Polícia skúma, či v tomto prípade existuje dostatok dôkazov na začatie vyšetrovania.

Premiér Johnson trvá na tom, že Spojené kráľovstvo musí odísť z EÚ 31. októbra, či už s dohodou alebo bez dohody. V Manchestri sa v týchto dňoch koná každoročný zjazd Konzervatívnej strany, ktorého heslom je “Get Brexit Done” (Uskutočnime brexit).

Britský parlament začiatkom septembra prijal zákon, na základe ktorého musí premiér do 19. októbra predložiť parlamentu na schválenie návrh dohody o brexite alebo nechať poslancov hlasovať o odchode Británie z EÚ bez dohody. Ak by to do tohto termínu neurobil, musel by požiadať EÚ o odklad termínu brexitu do 31. januára 2020.