Ružinov

Bratislava: Lepšie ako obecný rozhlas – Ružinovčanov budú informovať cez SMS

Bratislava  – Bratislavská mestská časť Ružinov spustila informovanie svojich obyvateľov pomocou komunálnych SMS správ. Ružinovčania tak po registrácii môžu dostávať formou SMS správy do svojich mobilných telefónov upozornenia na odstávku vody, elektriny, ale aj informácie o zasadnutí miestneho zastupiteľstva, kultúrnych i športových podujatiach v okolí. TASR o tom informovala hovorkyňa Ružinova Jana Pôbišová.
Iniciačnú a pozývaciu SMS správu, registrovať sa do databázy, koncom augusta dostalo približne 40.000 Ružinovčanov, ktorí dali svojim mobilným operátorom súhlas na zasielanie informačných správ. “Komunálne SMS-ky môžu využívať všetci obyvatelia našej mestskej časti, ktorí majú záujem dostávať aktuálne informácie o dianí v Ružinove,” priblížil starosta mestskej časti Dušan Pekár. Prihlásenie sa do databázy je podľa neho jednoduché. Stačí, ak obyvateľ pošle SMS s textom RUZINOV na číslo 0902021055, prípadne sa bezplatne zaregistruje na webovej stránke ruzinov.sk.
V registračnom formulári si ľudia môžu vybrať, z ktorej oblasti Ružinova chcú informácie dostávať, ale aj čoho sa majú najmä týkať. “Kategórie boli rozdelené na varovania, kultúru, šport, dopravu, výstavbu, zastupiteľstvo či informácie pre rodičov s deťmi a pre seniorov,” spresnila mestská časť. Každá registrácia musí byť potvrdená registračným kódom, ktorý bude na registrované mobilné číslo zaslaný. Zasielanie SMS správ zabezpečí mestská časť, prijímanie SMS správ obyvateľmi je bezplatné. Na číslo “SMS rozhlasu” nie je možné spätne sa dovolať. “Odhlásenie sa z databázy je taktiež veľmi jednoduché. Na to isté číslo pošle obyvateľ správu: Stop,” podotkol miestny úrad.
Ružinov spustil túto novinku spolu so súkromnou spoločnosťou. Starosta s ňou dohodol bezplatnú polročnú spoluprácu. “Pol roka budeme službu testovať, ak sa osvedčí, budeme so spoločnosťou rokovať o ďalších podmienkach,” uviedol Pekár.