VIDEO A FOTO: BRATISLAVSKÝ župan na leteckom festivale SIAF prezradil, že nerád lieta

KUCHYŇA – Celý víkend sa v obci Kuchyňa v Malackách konajú letecké dni SIAF. Festival sa kvôli rekonštrukcii Sliačskeho letiska musel tento rok presunúť a organizátori si vybrali práve letisko v Kuchyni. Viac ako 40 letových ukážok a 30 statických si prišli vychutnať aj mnohé verejne známe osobnosti. Medzi nimi aj župan bratislavského kraja Juraj Droba. 

 

Na festival medzinárodných leteckých boli pozvaní piloti z 13 krajín. Verejnosť má možnosť vidieť letové ukážky celého spektra letectva k tomu aj pozemné ukážky s Policajným zborom, Vojenskou políciou, špeciálnymi silami či záchranným hasičským zborom. Výhodou nového miesta diania je pre festival Festival napríklad viac miesta na parkovanie či divácku zónu. Publikum tak môže vidieť lietadlá nielen počas letu, ale už pri rolovaní, teda pohybe po rozjazdovej ploche.

Paraglajdisti z 13 krajín reprezentovali svoju vlasť nádherným letom vo vzduchu. Medzi nimi nechýbalo ani Slovensko.
Zdroj: Zoznam.sk

Redaktorka Zoznam.sk nám priniesla informácie priamo z malackej Kuchyne, kde vyspovedala bratislavského župana Juraja Drobu. Bratislavský samosprávny kraj je totiž partnerom celej akcie. Na leteckých dňoch sme dokonca našli aj stánok Bratislavského kraja, kde si môžete vyskúšať virtuálnu prehliadku či vyhrať zaujímavé ceny v kolese šťastia.

Z letu maďarského pilota behá mráz po chrbte. Zdroj: Zoznam.sk

Aké máte z akcie dojmy? Spýtala sa reportérka na začiatok,“Ja som veľmi rád, že sme partnerom tohto podujatia a po dlhých rokoch sa nekoná na Sliači, ale v Kuchyni. Je to na území bratislavského kraja. Tá šou je naozaj vynikajúca, dokonca aj pre laikov ako som ja, ktorí nerozumejú letectvu a neradi lietajú, je to podívaná,” prezradil nám bratislavský župan s tým, že on sám leteckú dopravu nevyhľadáva.

Unikátne nebeské divadlo v podaní stíhačiek Českých ozbrojených síl.
Zdroj: Zoznam.sk

“Zatiaľ sa mi najviac páčili Taliani Frecce Tricolori sú asi bezkonkurenčne najlepší na svete a tí urobili fantastickú šou v sobotu, ale páčia sa mi aj vystúpenia českého pilota, ten bol naozaj tiež výborný,” odpovedal Juraj Droba na otázku čo sa mu zatiaľ na leteckom festivale najviac páčilo. Priznal sa, že spoločnosť mu robí vzácna návšteva, “Budem tu až dokonca lebo som hostiteľ. Mám tu vzácnych hostí z Rakúska, z Taiwanu aj z niektorých iných krajín, aj im sa tu veľmi páči,” povedal pre Zoznam.sk na záver.

 

 

 

.

Viac o téme: BSK, Juraj Droba, Kuchyňa, letectvo, lietadlá, MALACKY, SIAF, stíhačky

Súvisiace články