Spoločnosť Zahraničné

Brazília zaznamenala viac ako 17-tisíc nových prípadov nákazy koronavírusom a 293 úmrtí

Zdroj: TASR / AP

BRAZÍLIA – Brazília zaznamenala za uplynulých 24 hodín ďalších 17 341 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom a 293 úmrtí súvisiacich s ochorením COVID-19.

 

Informovala o tom v nedeľu tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na tamojšie ministerstvo zdravotníctva. V tejto najväčšej a najľudnatejšej krajine Južnej Ameriky zaznamenali podľa údajov z rezortu zdravotníctva od začiatku pandémie už viac než 7,7 milióna nakazených a 196 018 súvisiacich úmrtí.

Brazília, kde prvý prípad koronavírusu potvrdili 26. februára 2020, patrí v zozname štátov s najvyšším počtom infikovaných pacientov na tretie miesto po Spojených štátoch a Indii. Čo sa týka najvyššej úmrtnosti na COVID-19, je Brazília na druhom mieste za Spojenými štátmi.

Brazília pred Vianocami zakázala letecké spojenia so Spojeným kráľovstvom s cieľom zabrániť šíreniu nákazy novou mutáciou koronavírusu SARS-CoV-2. Brazílska vláda oznámila, že dočasne zakazuje lety smerujúce priamo z Británie i tie, ktoré cez túto krajinu prechádzajú. Vláda takisto cudzincom, ktorí v období posledných 14 dní Britániu navštívili, neumožňuje nastúpiť na lietadlá smerujúce do Brazílie.