Zahraničná Spoločnosť Zahraničné Ekonomika

British Airways pozastavili lety z londýnskeho letiska Gatwick

Ilustračná foto: TASR / AP

LONDÝN – Letecká spoločnosť British Airways sa rozhodla pozastaviť všetky lety z druhého najrušnejšieho britského letiska Gatwick. Dôvodom sú reštrikcie a útlm leteckej dopravy zapríčinené pandémiou koronavírusu, informovala televízia Sky News.

 

“V dôsledku rozsiahlych obmedzení a komplikovanej situácii na trhu, dočasne zastavíme – podobne ako mnohé iné letecké spoločnosti – náš letový poriadok na Gatwicku,” uvádza sa vo vyhlásení British Airways (BA).

Spoločnosť bude naďalej zabezpečovať základné činnosti, ako sú údržba, odťahovanie a čistenie lietadiel, aby boli opäť pripravené na použitie.

Zákazníkov, ktorých postihlo pozastavenie letov z Gatwicku, budú kontaktovať pracovníci BA a ponúknu im rôzne možnosti na riešenie vzniknutej situácie.

Medzinárodné letisko Gatwick leží približne 40 kilometrov južne od Londýna. Podľa počtu cestujúcich ide o druhé najrušnejšie letisko v Spojenom kráľovstve po inom londýnskom letisku Heathrow.

Pristávacia a štartovacia dráha na Gatwicku bude od stredy denne fungovať len od 14.00 do 18.00 h miestneho času. V utorok letisko odbaví len 33 prichádzajúcich alebo odchádzajúcich letov.

British Airways budú naďalej prevádzkovať niektoré lety z Heathrowu. Vedenie BA nedávno varovalo, že aerolínie bojujú o prežitie a že budú musieť uzemniť mnohé lietadlá a prepúšťať zamestnancov.