Britská polícia zastavila loď s migrantmi. Zadržali 69 Albáncov

LONDÝN – Britská polícia a príslušníci imigračných úradov zadržali v stredu 72 osôb vrátane 69 albánskych migrantov po tom, čo pri pobreží východného Anglicka zastavili rybársku loď. Informovala o tom agentúra AFP.

 

Zamestnanci britského Národného kriminálneho úradu (NCA) v spojenej operácii s pohraničnými silami a imigračným úradom zastavili 30-metrové plavidlo v utorok večer vo vodách neďaleko prímorského rezortu Great Yarmouth.

Loď vyplávala z belgického prístavného mesta Ostende a bola sprevádzaná do prístavu Harwich v grófstve Essex, uviedol NCA. Predstavitelia britských úradov tam zadržali troch členov posádky – občana Lotyšska a dvoch Ukrajincov – pre podozrenia z podpory nelegálnej imigrácie. Albánski migranti boli zadržaní pre podozrenia z porušenia imigračných predpisov.

„Toto je jasný a vážny incident a závažný pokus o porušenie hraničných kontrol Spojeného kráľovstva,“ uviedol vo vyhlásení Craig Naylor, zástupca riaditeľa úseku NCA pre vyšetrovanie. „Sme odhodlaní spraviť všetko, čo môžeme, aby sme narušili a rozložili siete na pašovanie ľudí a zabránili im zneužívať migrantov na vlastné obohatenie sa,“ vyzval.

Británia zaznamenala tento rok prudký nárast nelegálnej migrácie – najvyužívanejšou je pritom hlavná trasa cez Lamanšský prieliv vedúca zo severného Francúzska k pobrežiu grófstva Kent na juhovýchode Anglicka.

Viac o téme: albánec, loď, migrant, polícia, zastavenie

Súvisiace články