Brooklynského biskupa vyšetrujú pre sexuálne obťažovanie. Ten obvinenia odmieta

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

NEW YORK – Vatikán nariadil vyšetrovanie údajného sexuálneho obťažovania zo strany brooklynského biskupa Nicholasa DiMarzia. Kardinál Timothy Dolan z newyorskej arcidiecézy dostal 7. januára inštrukcie týkajúce sa obvinenia voči DiMarziovi, ktorý vraj zneužil dieťa, keď bol v 70. rokoch minulého storočia farárom v New Jersey.

 

Bostonský právny zástupca Mitchell Garabedian v novembri oznámil cirkevným predstaviteľom, že pripravuje žalobu na žiadosť svojho klienta, ktorý tvrdí, že ho DiMarzio a ďalší kňaz opakovane zneužili, keď bol miništrantom v St. Nicholas Church v Jersey City.

DiMarzio odmieta obvinenia. Pápež František ho pritom v októbri poveril vyšetrovaním inej kauzy týkajúcej sa sexuálneho zneužívania kňazom v Buffale.

Viac o téme: biskup, DiMarzio, kňaz, miništrant, nariadenie, obvinenia, pápež František, sexuálne obťažovanie, Vatikán, vyšetrovanie, žaloba

Súvisiace články