Regióny Bratislava Domáce Top

Hrôza! UKRAJINEC pre TOTO zaškrtil svoju spolužiačku: Spravodlivosť ho dobehla

Volodymyrovi hrozí 15-20 rokov väzenia. Zdroj: regiony.zoznam.sk

BRATISLAVA – Vysokoškolský internát Mladá Garda bol v júni svedkom ohavného činu. 22- ročný Volodymyr na jednej z internátnych izieb zaškrtil o rok mladšiu Máriu. Dôvodom bolo, že mu na nedala odpísať odpovede na skúške, ktorú napokon neurobil. Prípad brutálnej vraždy opäť ožíva. Chlapec podľa tvnoviny.sk totiž smeruje na súd s návrhom na jeho obžalobu. 

 

Obaja pochádzali z Ukrajiny a študovali na Slovenskej technickej univerzite. Nikto ani len nečakal k akému ohvnému činu dôjde. Mladík totiž len kvôli neúspešnej skúške prišiel ku svojej spolužiačke a brutálne ju zavraždil. Volodymyra za vraždu obvinili a putoval do väzby. „Vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky ukončil vyšetrovanie spracovaním návrhu na podanie obžaloby dňa 16. 11. 2022 pre trestný čin vraždy,“ uviedol bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff. Prokurátor návrh akceptoval a obžaloba tak tento týždeň putovala na súd. Obvinený Ukrajinec sa priznal, že Máriu zaškrtil pre banálny konflikt ohľadne skúšky. Nahnevalo ho, že mu nepomohla a nedala mu odpísať, skúšku tak nespravil. Začali sa hádať a skončilo sa to tragédiou.

Volodymyr zároveň vypovedal, že potom ako Máriu zadusil, vyzliekol jej ponožky, telo zakryl dekou a z izby odišiel. Následne sa snažil vytvoriť si alibi tak, že volal kamarátom a pýtal sa, či ju nevideli a tiež sa ju snažil sám kontaktovať. Jej mŕtve telo našli až na druhý deň, keď za pomoci vrátničky otvorili jej izbu. K všetkému sa nakoniec priznal a sám sa prihlásil na polícii. Podľa súdneho uznesenia o väzbe, o ktorom informoval denník Plus 7 dní, mal mladý Ukrajinec trpieť schizofréniou. V minulosti sa dokonca aj liečil na psychiatrii a bral lieky, no asi mesiac pred vraždou ich vysadil.

Z toho, že prípad smeruje pred súd, vyplýva, že to, že bol v čase skutku nepríčetný, sa nateraz nepreukázalo, v opačnom prípade by ho zbavili obvinenia. Mladému mužovi hrozí 15 až 20 rokov za mrežami.

Spolužiačku zaškrtil, lebo mu nedala odpísať na skúške. Zdroj: FB/Polícia SR-Bratislavský kraj