Kategórie Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Domáce

BRUTÁLNY KŇAZ: Mužovi ODREZAL semenník! Teraz si za to vypočul trest

Slovenského kňaza odsúdili v Čechách za brutálny čin. Ilustračné foto: TASR/Martin Palkovič

BRATISLAVA – Krajský súd v Plzni potrestal podmienkou 35-ročného slovenského kňaza, ktorý inému mužovi z Chebska vlani v auguste odrezal semenník. Informuje o tom portál iDnes.cz

 

Súčasťou trestu je aj sexuologické liečenie ústavnou formou. Za zločin neoprávneného odobratia tkanív a orgánov hrozilo kňazovi až dvanásťročné väzenie.

„Kňaz Tomáš P. dostal tri roky s podmieneným odkladom na štyri roky. Na výške trestu sa dohodol s prokurátorom. Dohovor potom schválil plzenský krajský súd,“ píše portál.

Ilustračná foto. Zdroj: archív

Súčasťou trestu je aj prepadnutie mnohých zdravotníckych pomôcok, ktoré našli kriminalisti u kňaza doma. Išlo o niekoľko desiatok injekčných striekačiek, skalpely, kliešte, nožnice, obväzový materiál, chirurgické a gumové rukavice a o niekoľko litrov dezinfekcie.

Verdikt súdu hovorí aj to, že kňaz musí zdravotnej poisťovni nahradiť škodu takmer 51-tisíc českých korún. Obžalovaný aj prokurátor sa vzdali práva na odvolanie. Poškodený štyridsaťdvaročný muž, ktorý si nárokuje 300-tisíc českých korún ako nemajetkovú ujmu, bol súdom v tejto veci odkázaný na konanie vo veciach občiansko-právnych.

Čo sa vlastne stalo?