Regióny Trenčín Bánovce nad Bebravou Top

BRUTÁLNY ÚTOK psa na malé DIEVČATKO! Desivá VÝPOVEĎ: Dievča vrieskalo, nikto mu nepomohol

Pes zaútočil na malé dievčatko. ZDROJ: Unsplash.com/Nick Bolton, FB

ŠIŠOV – Len pred pár dňami Slovenskom otriasol brutálny útok psa, ktorý napadol nič netušiacu ženu. Tá so zraneniami skončila v nemocnici. K ďalšiemu desivému útoku došlo koncom minulého týždňa v dedinke Šišov. Nič netušiace malé dievčatko venčilo svojho psíka. Vtom naňho z ničoho nič zaútočil pes. Podľa očitej svedkyne úbohému dievčatku nikto nepomohol. Všetko mohlo dopadnúť hrôzostrašne, nebyť jej statočného brata.  

 

Pred pár dňami ľudí šokovala správa o brutálnom útoku psa na 54-ročnú nič netušiacu ženu. Podľa slov polície na ňu zaútočil pes počas venčenia a spôsobil jej rozsiahle zranenia, ktoré si vyžiadali okamžitú hospitalizáciu. To nie je jediný desivý útok, ktorý sa v poslednej dobe stal.

K ďalšiemu došlo v nedeľu 12.3. 2023 na konci dedinky Šišov (okres Bánovce nad Bebravou) v Trenčianskom kraji. Malé dievčatko sa v osudný večer vybralo na prechádzku so svojím malým psíkom. To, čo prišlo, nečakala ani v najhoršom sne. Počas venčenia na ňu zaútočil agresívny zanedbaný vlčiak.

“Po ceste sme si všimli, že sa niečo pred nami v diaľke deje, ale ešte sme nevedeli identifikovať o čo ide. Mysleli sme si, že sa pravdepodobne niekto hrá so svojím psom, keďže okolo prechádzajúce autá v protismere nijako nereagovali. Až keď sme sa priblížili, videli sme, ako zanedbaný vlčiak opakovane napádal malé dievčatko (vek odhadom 8-10 rokov) a jeho malého psíka,” opísala okamihy hrôzy pre portál zregionu.sk očitá svedkyňa.

Vlčiak. ZDROJ: TASR/Pavel Neubauer

Podľa jej slov dievčatko doslova vrieskalo o pomoc a snažilo sa zachrániť pred rozzúreným vlčiakom nie len seba, ale aj svojho milovaného psíka. Napriek jej výkrikom, dievčatku nikto nepomohol. Našťastie okolo prechádzal brat svedkyne. “Môj brat zastavil auto a bez rozmýšľania vyskočil a holými rukami sa snažil odtrhnúť vlčiaka od malého psíka, do ktorého bol zahryznutý. Trvalo mu to dlho, lebo vlčiak opakovane útočil na brata, na dievča a na psíka,” poznamenala.

To, že nevinnému dievčatku nikto nepomohol si nedokáže vysvetliť. “Najviac ma šokovala skutočnosť, že prechádzajúce autá, ani ľudia z okolitých domov jej nepomohli. Susedia síce vychádzali von, aj ďalšie autá prechádzali okolo, no nikto nepomohol, len môj brat, ktorý prechádzal okolo,” dodala.

Napokon všetko dobre dopadlo. Zúrivého psa sa podarilo odtrhnúť. “Dievčatko sme chceli odviesť domov, malo šok, no bývalo na blízku a tak sme ju vyzvali, aby utekalo domov, lebo keby môj brat toho agresívneho psa pustí skôr, ako by bola v bezpečí, existovala šanca, že pes začne opäť útočiť. Dievčatko šokované bežalo domov, po ceste volalo svojej mame. Potom sa bratovi podarilo dostať do auta, v ktorom sa nachádzali jeho dve malé deti, ktorých zrak sme chránili pred tým šokujúcim pohľadom,” skonštatovala svedkyňa. Našťastie sa útok obišiel bez vážnych zranení.

Informáciu o desivom útoku potvrdila aj matka dievčatka. Hrdinskému záchrancovi sa poďakovala. Vôbec si nevie predstaviť, ako by to celé dopadlo nebyť jeho. Brutálny prípad vyšetruje aj polícia. “Vec je riešená ako priestupok proti poriadku v správe podľa § 46 priestupkového zákona s poukazom na §7 ods. 1 písm. f) a ods. 2 písm. b)  zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov. Vec je v štádiu objasňovania” potvrdila aj trenčianska hovorkyňa.