Domáce

Napätie medzi bývalými ministrami: Miškov a Galko sa pochytili

BRATISLAVA – Pustili sa do seba ako malí chlapci. Bývalí kolegovia a kamaráti z liberálnej strany Sloboda a Solidarita a zároveň bývalí ministri vo vláde Ivety Radičovej si vymieňajú slová, ktoré rodičia svojim deťom zakazujú.

Slovná výmena medzi bývalým šéfom rezortu obrany Ľubomírom Galkom a v minulosti prvým mužom na ministerstve hospodárstva Jurajom Miškovom nastala našťastie len na Facebooku, no to nikoho neospravedlňuje. Práve naopak, za internet sa vie skryť každý.
Miškov má dnes už svoju vlastnú stranu Skok a vulgarizmus na jeho stranu nádejných voličov iste zneistí. Galka nahneval Miškovov status na adresu lídra OĽaNO Igora Matoviča, ktorý sa ohradil proti policajnej razii. Ako prvý o tom informoval portál webnoviny.sk.
Miškovovi, ktorý bol pred vstupom do politiky podnikateľom, sa nepozdáva Matovičove vyjadrovanie k policajnému zásahu vo firme jeho manželky. “Už som si zvykol na to a aj rozumiem tomu, že Slovensko miluje obete, ale to sa tu fakt nikomu nezdá ani trochu divné, že poslanec parlamentu, ktorý tvrdí, že nepodniká a nič nevlastní, zvoláva tlačovky k policajnému prešetrovaniu účtovníctva nejakej súkromnej firmy, s ktorou (aspoň) oficiálne nič nemá?” pýtal sa svojich fanúšikov na Facebooku.
Galko sa nahneval a zastav sa Igora Matoviča. A na to použil skutočne ostré slová. “Nie som Matovičov tútor, každý si musí svojim peklom v politike prejsť sám, ale ten Miškov je pekný hajzel. Takto sa priživovať,” napísal. Miškov mu následne zablahoželal k meninám a zaprial mu veľa lásky v srdci.