Komunálne voľby Regióny Voľby 2022 Zvolen

Bývalý zvolenský primátor ešte nevie, či bude znovu kandidovať. Vladimír Maňka sa má rozhodnúť do polovice apríla

Maňka
Vladimír Maňka sa ešte nerozhodol, či bude kandidovať na post zvolenského primátora. ZDROJ: archív zoznam.sk

ZVOLEN – Zatiaľ nie je známe, či bývalý primátor mesta Zvolen Vladimír Maňka bude v jesenných komunálnych voľbách opäť kandidovať na tento post. Povedal, že jednoznačnú odpoveď by podľa jeho predpokladu mohol dať do polovice apríla.

 

Potvrdil však, že kandidovať na post zvolenského mestského poslanca nebude a nezapojí sa ani do krajských volieb. Maňka bol totiž v minulosti aj predsedom Banskobystrického samosprávneho kraja.

Primátorom Zvolena bol počas dvoch volebných období, v rokoch 1999 až 2005. Tohto postu sa však vzdal, keď sa stal poslancom Európskeho parlamentu, bol ním do roku 2019. „Keď som sa po rokoch vrátil z Európskeho parlamentu, neuvažoval som už o kandidovaní do žiadnej verejnej funkcie. Po mojom odchode z primátorskej stoličky však stále sledujem, ako sa Zvolenu darí,“ poznamenal Maňka. „V živote som vykonával rôzne volené verejné funkcie, na komunálnej, regionálnej, celoštátnej i európskej úrovni. Jednou z najnáročnejších však bola funkcia primátora.“

Ako dodal, v súčasnosti pracuje na jednom projekte. „Po troch rokoch spolupráce so špičkovými odborníkmi ho začneme na jar testovať. V lete ho spustíme a postupne preložíme do viac ako 25 jazykov. Verím, že doň zapojíme aj stovky Zvolenčanov,“ spomenul Maňka.

Vladimír Maňka pôsobil v minulosti ako slovenský ľavicový politik v Strane demokratickej ľavice, potom tiež v strane Smer-SD aj ako podpredseda.