Spoločnosť Domáce Top

Čaká nás posledný prázdninový týždeň. Pozrite sa, aké bude počasie

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Leto ubehlo ako voda a pred nami je posledný prázdninový týždeň. Po ňom sa žiaci a študenti opäť vrátia do školských lavíc a začne sa kolotoč písomiek a učenia sa. Preto si treba posledné voľné letné dni užiť naplno. Glob.sk sa pozrel na to, aké počasie nás bude čakať v posledný prázdninový týždeň.

 

Podľa portálu predpovede.sk bude začiatok týždňa naozaj pekný. Počasie nám na záver leta dopraje pomerne vysoké teploty. Zajtra by malo byť slnečno, teploty sa väčšine územia sa budú pohybovať medzi 28-31°C. Najchladnejšie bude v Košiciach, naopak najteplejšie v okolí Trenčína a pri Bratislave.

S podobnými teplotami môžeme počítať aj v utorok, iba s jedným rozdielom. Na severnom a strednom Slovensku môže miestami spŕchnuť. Teploty však budú stále veľmi príjemné. Na západnom Slovensku môžu dosiahnuť až 31°C.

Na chvíľu sa ochladí

V stredu bude rovnako slnečno, teploty vystúpia ešte vyššie. Na celom území Slovenska bude minimálne 29°C, na západe a juhu môžete na teplomere vidieť až 33°C.

Vo štvrtok budú na západnom Slovensku teploty stále vysoké, na severe a východe sa budú pohybovať okolo 28°C, na juhu a západe dosiahnu až 32°C. Bude slnečno, miestami zamračené. Dážď sa však neočakáva.

Celé Slovensko čakajú horúčavy. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

Na záver pracovného týždňa sa ochladí, teploty pri Bratislave a Trnave môžu klesnúť až na 25°C. Zvyšok Slovenska si však bude stále užívať pomerne vysoké teploty, maximálne však už dosiahnu 29°C.

Víkend bude horúci

V sobotu sa však aj na západ horúčavy vrátia, v okolí hlavného mesta môže byť až 32°C. Na severe a východe krajiny by malo byť chladnejšie, približne 28°C.

Rovnako aj v nedeľu bude na Slovensku krásne počasie. V Bratislave bude približne 30°C, na severe a východe len 28°C.

Hoci sa počas posledného prázdninového týždňa nepočíta so stálym dažďom, môžu sa vyskytnúť búrky z tepla. Odporúčame tiež dodržiavať pitný režim, obliekať si ľahké oblečenie a dávať si pozor na príliš dlhý pobyt na slnku.

Predpoveď počasia sa však môže zmeniť, pre aktuálny vývoj a podrobnejšie informácie sledujte predpovede.sk .