Politika Domáce Top

Čaputová je vo funkcii prezidentky takmer rok. Prieskum odhalil, ako sú s ňou Slováci spokojní

Čaputová je vo funkcii prezidentky takmer rok. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Zuzana Čaputová je v prezidentskom kresle už takmer rok. Ako sú s ňou spokojní ľudia? Na túto otázku odpovedá najnovší prieskum.

 

Prieskum si dala od agentúry FOCUS vytvoriť TV Markíza. Vyplýva z neho, že Slováci sú s Čaputovou vo funkcii prezidentky spokojní. 27,1 percenta opýtaných je s ňou veľmi spokojných, skôr spokojných je 46,5.

Skôr nespokojných je 15,7 percent ľudí. Veľmi nespokojných je 5,9 percenta respondentov.

Ktorí voliči sú najspokojnejší?

Až 100 percent voličov strany Za ľudí je so Zuzanou Čaputovou skôr alebo veľmi spokojných, u voličov OĽaNO a Progresívneho Slovenska toto číslo predstavuje 97,7 resp. 96 percent.

Medzi voličmi ĽSNS sa páči práca prezidentky 41,1 percentám opýtaných. U voličov opozičného Smeru-SD je spokojnosť s Čaputovou na 46,4 percentách.

Nadstraníckosť a záujem o problémy bežných ľudí

Na otázku, ako ľudia vnímajú s nadstraníckosť, až 71,8 percent vyjadrili spokojnosť. Naopak opačne to vníma 25 percent opýtaných.

70,9 percenta respondentov si myslí, že sa prezidentka o problémy bežných ľudí zaujíma dobre alebo veľmi dobre. Podľa prieskumu FOCUS je 79 percent Slovákov spokojných aj s tým, ako prezidentka reprezentuje Slovensko v zahraničí.

V prieskume padla aj otázka, ako zvláda Čaputová riešenie problémov na našej politickej scéne. Známkou dobre a veľmi dobre ju ohodnotilo 67,5 percent opýtaných. Naopak, nespokojných bolo 26,6 percenta opýtaných.

Mohlo by vás zaujímať: