Politika Domáce Top

Čaputová predstavila prvých ľudí zo svojho tímu. Jej hovorcom bude bývalý moderátor

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Zuzana Čaputová predstavila časť svojho tímu, ktorý s ňou pôjde do prezidentského paláca. Zvolená prezidentka tak urobila takmer dva mesiace od svojho zvolenia. 

 

Čaputová prvých troch ľudí, ktorí budú súčasťou jej tímu, predstavila prostredníctvom svojho profilu na sociálnej sieti. “Postupne vám takto v najbližších týždňoch predstavím aj ďalšie mená pre moje prioritné oblasti, vrátane zástupcov a zástupkýň menšín,” uviedla.

“Veľmi si vážim, že moju ponuku na poradcu pre vnútornú politiku prijal Marián Leško, človek, ktorý pozná slovenskú politiku tak dobre, ako málokto,” uviedla. Hovorcom novej hlavy štátu bude bývalý moderátor RTVS Martin Strižinec. “Teším sa, že mojím hovorcom sa rozhodol stať Martin Strižinec, moderátor a novinár s bohatými skúsenosťami v mediálnej oblasti,” povedala Čaputová. Tretím človekom, ktorého dnes predstavila, je Juraj Rizman. S tým ho spája dlhoročná profesionálna spolupráca z VIA IURIS. “Som rada, že bude zastrešovať tému životného prostredia a občianskej spoločnosti,” dodala.

O koho ide:

Marián Leško. Zdroj: fb

Marián Leško – poradca pre vnútornú politiku

Politický komentátor a novinár, pracoval pre denník Pravda, neskôr pre denník SME, spolupracoval aj s Rádiom Slobodná Európa a doteraz pôsobil v týždenníku TREND. Pripravuje reláciu Sedem a účinkuje v nej. Pracoval v nadácii Zastavme korupciu a je autorom viacerých kníh o slovenskej politike.

Martin Strižinec. Zdroj: TASR

Martin Strižinec – hovorca

Od roku 2001 pôsobil v Rádiu Expres, od roku 2009 v televízii TA3 a od roku 2013 v RTVS. Moderoval spravodajské a publicistické relácie, takmer 5 rokov najsledovanejšiu politickú diskusiu O 5 minút 12. V súčasnosti pôsobí ako doktorand na Katedre žurnalistiky FiF UK.

Juraj Rizman. Zdroj: TASR

Juraj Rizman – poradca pre životné prostredie a občiansku spoločnosť

Známy slovenský environmentalista a dlhoročný predstaviteľ organizácie Greenpeace v SR. Podieľal sa na viacerých úspešných ochranárskych kampaniach, napr. proti plánovanej ťažbe zlata a uránu, či za prijatie zákona o starých environmentálnych záťažiach. Od roku 2012 je členom Rady vlády pre mimovládne neziskové organizácie, poradného orgánu Vlády SR pre oblasť rozvoja občianskej spoločnosti na Slovensku. V roku 2017 bol ocenený cenou „Top hovorca roka“ – za komunikáciu občianskej kampane na podporu zrušenia Mečiarových amnestií.

Počkala si

Mená ľudí, ktorými sa chce obklopiť, si Čaputová nechávala dlho pre seba. Ako prezradila pred dvomi týždňami po stretnutí s prezidentom Andrejom Kiskom, okruh svojich poradcov mala už v tom čase viac-menej uzatvorený. Potrebné však bolo dohodnúť sa na konkrétnych podmienkach spolupráce. Konkrétnejšia však byť zatiaľ nechce. Ako vysvetlila, „je to veľká zmena aj v živote tých ľudí” a “súvisí to aj so zmenami v ich pracovnoprávnom svete.“

Čo sa týka ďalšieho personálneho obsadenia paláca, veľké zmeny robiť nechcela. Ako sa zhodla s končiacim prezidentom Andrejom Kiskom, dôležitá je kontinuita. „Ľudí, ktorí tu pracujú, považujem za kvalitných a v tomto zmysle s nimi rátam,“ povedala.

Galéria
Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Zdroj: Peter Korček / Glob.sk
Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Zuzana Čaputová počas volebnej noci. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Víťazka Zuzana Čaputová na pódiu po vyhlásení výsledkov. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
príchod A. Kisku do centrály Z. Čaputovej počas volebnej noci, Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Čaputová si počká na kompletný zoznam kandidátov. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
navigate_before
navigate_next