Spoločnosť Zahraničné

Česko zaznamenalo 1772 nových prípadov nákazy koronavírusom

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / AP

PRAHA –  V Česku v sobotu zaznamenali 1772 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, čo je o 895 menej ako pred týždňom, a podľa zatiaľ neúplných údajov tiež 46 súvisiacich úmrtí. Vyplýva to z najnovších údajov zverejnených v nedeľu ráno českým ministerstvom zdravotníctva.

 

V predošlých dvoch dňoch počet nových prípadov v porovnaní s minulým týždňom stúpal, píše server iDnes.cz, pripomína však, že víkendové čísla sú obvykle nižšie vzhľadom na menší rozsah testovania ako počas pracovných dní.

V Českej republike sa od začiatku pandémie novým koronavírusom nakazilo 544 179 ľudí a umrelo 8815 osôb, ktoré boli pozitívne testované na ochorenie COVID-19. Dosiaľ sa v krajine vyliečilo viac ako 87 percent z infikovaných a v súčasnosti tam evidujú 58 695 aktívnych prípadov nákazy.

Do soboty 18.03 h bolo v českých nemocniciach hospitalizovaných 4436 pacientov, z nich 576 bolo v ťažkom stave alebo si vyžadovali intenzívnu starostlivosť.

Česko od štvrtka 3. decembra prešlo v rámci svojho Protiepidemického systému (PES) zo štvrtého (červeného) na tretí (oranžový) z celkovo piatich stupňov. S obmedzeniami počtu zákazníkov a návštevníkov sa tak mohli otvoriť obchody, služby i reštaurácie, no tiež múzeá či pamiatky. Zrušil sa aj zákaz nočného vychádzania i zákaz nedeľného predaja.