Domáce Spoločnosť

Cesty a horské priechody sú zjazdné, miestami je zľadovatený sneh. Pozor na tieto obmedzenia

Zdroj: TASR / Branislav Račko

BRATISLAVA – Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až vlhký, iba miestami mokrý. Informuje o tom Slovenská správa ciest na svojej stránke. Upozorňuje však vodičov, že zľadovatený sneh do 4 až 5 cm sa nachádza na ceste II/578 Skalka – Kremnica, do 3 cm na cestách III. triedy v obvode Kremnica. Miestami zľadovatený sneh do 2 cm sa nachádza na ceste II/549 Úhornianske sedlo – Krásnohorské Podhradie, do 1 cm na cestách III. triedy v obvode Bytča. Správa takisto uvádza, že na ceste II/578 Skalka – Kremnica je nutné použiť snehové reťaze.

 

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý, v hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska miestami pokrytý vrstvou utlačeného alebo kašovitého snehu do 1 až 5 cm.

Horské priechody na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý, okrem horského priechodu Huty, kde sa na vozovke nachádza vrstva utlačeného snehu do 4 až 5 cm. Na horských priechodoch Vrchslatina, Herlianske Sedlo, Fačkov, Donovaly, Zbojská a Súľová sa na vozovke nachádza vrstva kašovitého až utlačeného snehu do 1 až 3 cm.

Pre vozidlá nad 10 metrov dĺžky sú po celú zimnú sezónu uzatvorené horské priechody Príslop (cesta I/78), Šútovce (cesta III/1774) a Veľké Pole (cesta II/512). Cesta I/64 cez horský priechod Fačkovské sedlo je od 1. novembra uzavretá v okrese Žilina aj Prievidza pre nákladné motorové vozidlá, ktorých dĺžka presahuje 10 metrov. Obmedzenie trvá do konca zimnej údržby.