Spoločnosť Domáce

Cesty a horské priechody sú zjazdné. Miestami vyčíňa poľadovica a znížená dohľadnosť

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, miestami suchý. Informuje o tom Slovenská správa ciest na svojej stránke. Vodičov však upozorňuje, že na horskom priechode (HP) Zbojská (cesta I/72 Tisovec – sedlo Zbojská) je poľadovica a v obvode Pezinok sa vyskytuje mrznúce mrholenie. Správa ciest takisto uvádza, že dohľadnosť z dôvodu hmly je znížená do 50 metrov a vyskytuje sa v oblastiach Iliašovce, Považská Teplá, Sverepec, Švábovská stráň a Kremnica, do 100 metrov v lokalitách Banská Štiavnica, Myjava, Poprad-Letisko, Kráľovský Chlmec, Sedlo Besník, Batizovce a Ružomberok.

 

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, miestami suchý, v hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska miestami pokrytý vrstvou utlačeného snehu do 1-2 cm. Miestami zľadovatený sneh do 1-2 sa nachádza na cestách I/67 Dedinky – Ostrá Skala, II/535 Dobšiná – Palcmanská Maša, II/549 Úhornianske Sedlo – Krásnohorské Podhradie, II/558 Stakčín – Ulič a na cestách III. triedy v obvode Stakčín.

Horské priechody na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý, okrem HP Herlianske Sedlo a Vrchslatina, kde sa na vozovke nachádza miestami utlačený sneh do 1-2 cm. Miestami zľadovatený sneh do 2 cm sa nachádza na HP Huty.

Pre vozidlá nad 10 metrov dĺžky sú po celú zimnú sezónu uzatvorené HP Príslop (cesta I/78), Šútovce (cesta III/1774) a Veľké Pole (cesta II/512). Cesta I/64 cez HP Fačkovské sedlo je od 1. novembra uzavretá v okrese Žilina aj Prievidza pre nákladné motorové vozidlá, ktorých dĺžka presahuje 10 metrov. Obmedzenie trvá do konca zimnej údržby.