Regióny Prešov Bardejov Humenné Poprad

Cez víkend budú očkovať bez registrácie v dvoch obchodných centrách

Ilustračné foto. Zdroj: AP Photo / Michel Euler

PREŠOV – Prešovský samosprávny kraj zrealizuje tretí víkend za sebou očkovanie na počkanie v priestoroch obchodného centra. Mobilné jednotky budú jednodávkovou vakcínou Janssen očkovať v obchodných domoch v Prešove aj Poprade.

Kraj je pripravený v oboch mestách počas nedele (1. 8.) zaočkovať spolu až 1000 ľudí. Informovala o tom Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK. Župa má podľa jej slov pre najbližší očkovací turnus k dispozícii vyše 7700 vakcín proti koronavírusu. Z toho 5630 vakcín je určených pre štyri krajské veľkokapacitné očkovacie centrá v Prešove, Poprade, Humennom a Bardejove. Ďalších 1600 vakcín aj s rezervou pre prípad zvýšeného dopytu kraj vyčlenil pre očkovanie v obchodných centrách. Takmer 500 proticovidových vakcín podá počas dvoch dní výjazdová očkovacia jednotka tiež vo výrobnej spoločnosti a obciach.

V nedeľu bude kraj očkovať v obchodnom centre (OC) na na ulici Armádneho generála Svobodu na sídlisku Sekčov v Prešove aj v obchodnom centre na Dlhých Honoch v Poprade. Pokračuje i očkovanie v VOC tento víkend budú otvorené štyri z nich, ktoré podajú vakcínu všetkým záujemcom – registrovaným v štátnej čakárni a cez portál www.psk-ockovanie.sk, aj ľuďom, ktorí do centra prídu bez registrácie. V sobotu a nedeľu bude otvorené VOC v Prešove. Popradské a Humenské centrum bude k dispozícii len v sobotu.“VOC Bardejov sa otvorí v nedeľu pre čakateľov na podanie druhej dávky vakcíny Sputnik V, ktorú by malo dostať 450 ľudí,” doplnila Heilová. Výjazdová očkovacia služba PSK v piatok (30. 7.) zamieri tiež do výrobnej spoločnosti Bukóza Holding Hencovce, kde by sa malo vakcínou Pfizer/BioNTech preočkovať približne 200 jej zamestnancov. V sobotu (31. 7.) bude preočkovávať touto vakcínou starších a imobilných v obciach Sedliská a Ondavské Matiašovce.