Regióny Púchov

Cez víkend otestujú Púchovčanov a obyvateľov ďalších deviatich obcí okresu

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Roman Hanc

PÚCHOV – Jedenásť odberových miest v Púchove a ďalších 15 v deviatich obciach Púchovského okresu pripravia na víkendové (9. – 10. 1.) celoplošné antigénové testovanie. TASR o tom informovala primátorka Púchova Katarína Heneková.

 

Oproti pôvodným plánom otvoria v Púchove aj 11 odberové miesto, kde momentálne funguje mobilné odberové miesto. Určené bude pre zamestnancov spoločností Continental a Gimax. Počas víkendu budú robiť antigénové testy aj v obciach Beluša, Lednické Rovne, Dohňany, Zubák, Lednica, Dolná Breznica, Streženice, Lysá pod Makytou a Nimnica.

„Zorganizovať testovanie v našom meste bolo o niečo ťažšie, Púchov nedisponuje nemocničným zariadením či vojenskou základňou. Museli sme tak pristúpiť k verejnému obstarávaniu pre zabezpečenie poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, čo sa nám v utorok (5. 1.) vo večerných hodinách úspešne podarilo. Dobrovoľné plošné testovanie súvisí aj s očakávaným otváraním škôl a škôlok, preto bude určite skvelé využiť možnosť otestovať sa a zistiť, aký je zdravotný stav v našom meste,“ uviedla Heneková.

Počas soboty a nedele sa tak bude v Púchovskom okrese testovať na 26 odberových miestach od 8.00 do 20.00 h s vyhradenými prestávkami na obed a večeru (12.00 – 13.00 h a 17.00 – 17.30 h).

Púchovská radnica ako organizátor testovania dostala od ministerstva zdravotníctva 30.000 antigénových testov. Po víkendovom testovaní chcú po vzore Trenčína urobiť aj testovanie pozitívnych PCR testami. Tie mestu daroval vedec Pavol Čekan. Víkendové antigénové testovanie je dobrovoľné a bezplatné.