Chcete sa stretnúť s Pápežom Františkom na Slovensku bez registrácie? Dajte sa zaočkovať

BRATISLAVA, KOŠICE, PREŠOV – Slováci majú v nedeľu poslednú šancu dať sa zaočkovať jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson bez povinnej predchádzajúcej registrácie tak, aby boli v čase septembrovej návštevy pápeža Františka plne zaočkovaní, a teda budú mať možnosť zúčastniť sa na podujatiach. Túto možnosť ponúka Ministerstvo zdravotníctva SR.

 

Hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová pripomenula, že očkovanie je povinné pre návštevníkov starších ako 12 rokov. „Počas nedele budú záujemcom o očkovanie k dispozícii viaceré očkovacie miesta, kde sa bez registrácie budú môcť zaočkovať jednodávkovou vakcínou. Ich presný zoznam je uvedený na webovej stránke Ministerstva zdravotníctva. Jednodávková vakcína je určená záujemcom vo veku od 18 rokov. Na očkovanie stačí prísť do vakcinačného centra s preukazom poistenca a občianskym preukazom,“ povedala Eliášová.

Viac o téme: bohoslužby, Bratislava, Košice, Ministerstvo zdravotnictva, očkovanie, omša, pápež František, Prešov, Rímsko-katolická cirkev, Šaštín, vakcíny, Vatikán

Súvisiace články