Spoločnosť Koronavírus Domáce Kultúra Top

Cibula Fest oznámil to, na čo mnohí čakali. Správa ale nikoho nepoteší

Zdroj: Cibula Fest

BRATISLAVA – Aj keď situácia s koronavírusom na Slovensku nebola až taká závažná, kultúrnu obec položila na kolená. Podujatia sa rušili jedno za druhým. Nadšení neboli nielen organizátori akcií, ale aj samotní návštevníci. Zrušiť sa museli tiež letné festivaly. Výnimkou nie je ani Cibula Fest.

 

Hudobný festival Cibula Fest sa tento rok nekoná. Fanúšikovia čakali do poslednej chvíle, z verdiktu však nadšení nie sú. Tak ako ostatné festivaly, aj tento sa rozhodol akciu presunúť až na budúci rok. Uskutoční sa 15. 7. – 17. 7. 2021 na letisku v Holíči. ,,Je nám to nesmierne ľúto, že sa v lete nestretneme na letisku v Holíči v takom hojnom počte a neužijeme si veľkú šou i perfektnú zábavu ako po minulé roky. Pracovali sme na tomto ročníku 2020 naplno hneď po skončení festivalu 2019 a vyvinuli sme veľké úsilie, aby bol program na takej úrovni ako v roku 2019, o čom ste nás sami presvedčili vašimi pozitívnymi reakciami, za čo vám ešte raz ďakujeme,’’ uviedli organizátori Cibula Festu.

 

Organizátori presunuli festival na budúci rok. Zdroj: Cibula Fest

Náročné prípravy

Dôvod zrušenia je jasný. Hudobný festival navštevuje každoročne okolo 10-tisíc návštevníkov. Aktuálne sú povolené podujatia do sto ľudí a v júli sa plánujú povoliť akcie do tisíc ľudí. Zatiaľ ani samotný krízový štáb nedokáže odpovedať na otázku, či budú povolené letné festivaly pre viac návštevníkov. ,,Nakoľko také veľké podujatie s veľkou návštevnosťou potrebuje väčšie organizačné, produkčné a technické prípravy, nemôžeme si dovoliť dlhšie čakať a sme nútení, tak ako aj ostatné české i slovenské festivaly, ktoré sa konajú v júni a v júli, XII. ročník Cibula festu presunúť,’’ dodali z festivalu.

 

Cibula Fest navštevuje každoročne okolo 10-tisíc ľudí. Zdroj: Cibula Fest

Poriadna dávka kapiel

Pre fanúšikov ale majú aj pozitívnu správu. Ako informovali, na budúci rok sa im podarilo zložiť identický program, ako mal byť tento rok. V roku 2021 vystúpia Kollárovci, Desmod, Čechomor, Fleret, Vašo Patejdl, Horkýže Slíže, Tublatanka, Citron, Helenine oči, Slniečko, Marpo & Trouble Gang. ,,Urobíme všetko pre to, aby bol program v roku 2021 silný ako v tomto roku. Pokiaľ by nejaká top kapela nemohla, nahradíme ju druhou top kapelou,’’ povedal hlavný organizátor podujatia Vladimír Chrenka.

Pripravené majú aj prekvapenia. Dokonca ešte tento rok niečo plánujú. ,,Už teraz sa totiž v našej kuchyni rodia myšlienky a plány, ako vám priniesť zábavu ešte v tomto roku a to aj viackrát počas leta 2020,’’ sľubujú organizátori.

 

Organizátori pokračujú s plánovaním presunutého festivalu. Zdroj: Cibula Fest

Čo so vstupenkami?

Keďže sa festival presúva, zakúpené vstupenky na rok 2020 zostávajú v platnosti na budúci rok. Návštevník teda má možnosť využiť už zakúpenú vstupenku na vstup na rovnaké podujatie uskutočnené v náhradnom termíne za tú istú cenu na všetky tri dni podujatia. 

Vstupenky je ale možné aj vrátiť s predĺženou lehotou do 31. marca 2021. Viac informácií k vráteniu peňazí poskytne festival neskôr. Návštevníkom ale odporúčajú zakúpené vstupenky si ponechať. ,,Vzhľadom na vyššie predpokladané produkčné náklady spojené s bezpečnostnými a hygienickými opatreniami sa jej cena na rok 2021 bude podľa očakávaných nariadení s najväčšou pravdepodobnosťou v opätovnom predaji zvyšovať,’’ upozornili. Pri zakúpenej vstupenke vám tak nevzniknú dodatočné náklady a ako dodali, budete vlastníci ,,akciových” vstupeniek.

Tohtoročné vstupenky budú platné na budúci rok. Zdroj: Cibula Fest

Mohlo by vás zaujímať: