Spoločnosť Zahraničné

Čína zaznamenala najvyšší denný prírastok infikovaných za päť mesiacov

Zdroj: TASR / AP

PEKING –  zaznamenala najvyšší denný nárast počtu infikovaných za viac než päť mesiacov – a to aj napriek lockdownu troch miest, zvyšujúcemu sa počtu testovaných a iným opatreniam zameraným na prevenciu vzniku ďalšej vlny infekcií v krajine, píše britský denník The Guardian. 

 

Úrady v stredu hlásili najviac prípadov z oblasti v blízkosti hlavného mesta Peking a tiež z provincie Chej-lung-ťiang na čínskom severovýchode.

Národný zdravotný výbor pre zdravie uviedol, že v porovnaní s 55 prípadmi z predchádzajúceho dňa zaznamenali celkovo 115 nových prípadov, čo od 30. júla predstavuje najvyšší denný nárast.

Podľa zdravotného výboru – orgánu na úrovni ministerstva zodpovedného za zdravotníctvo a hygienu – je 107 nových prípadov infekciou lokálnou. Provincia Che-pej, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti Pekingu, zaznamenala 90 prípadov, kým provincia Chej-lung-ťiang 16.

Počet nových prípadov z posledných dní ostáva iba zlomkom toho, čomu Čína čelila na vrchole pandémie začiatkom vlaňajška.

Tri mestá provincie Che-pej – Š’-ťia-čuang, Sing-tchaj a Lang-fang – sú v lockdowne v snahe zabrániť šíreniu vírusu. Úrady v Pekingu zintenzívnili skríningové a preventívne opatrenia.

Počet bezpríznakových prípadov, ktoré Čína neklasifikuje ako potvrdené, klesol na 38 z 81 prípadov z predchádzajúceho dňa.