Spoločnosť Zahraničné

Cintoríny v Maďarsku budú na sviatky otvorené dlhšie. Spoločné podujatia sú zrušené

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BUDAPEŠŤ – Nadchádzajúce sviatky Všetkých svätých a Pamiatka zosnulých sa v Maďarsku budú konať rovnako ako v predchádzajúcich rokoch. Operačný štáb odporučil návštevníkom cintorínov, aby nosili rúška a dodržiavali odstupy. Cintoríny v hlavnom meste budú od štvrtka otvorené dlhšie, avšak z dôvodu ochrany proti šíreniu nákazy novým druhom koronavírusu zrušili tradičné spoločné spomienkové podujatia Budapeštianskeho pohrebného ústavu (BTI), uviedla v stredu agentúra MTI.

 

Budapeštiansky dopravný podnik (BKK) vo štvrtok a v piatok vypraví mimoriadne spoje; v sobotu a nedeľu nasadí BKK vozidlá s vyššou kapacitou cestujúcich.

Cintoríny i pohrebné služby budú otvorené od štvrtka do pondelka v čase 08.00-18.00 h, pričom v priestoroch služieb bude povinné nosenie rúška a dezinfekcia rúk. Príslušné orgány tiež vyzvali na dodržiavanie bezpečného odstupu. V pohrebných službách bude môcť byť iba toľko ľudí, koľko bude aktívnych zákazníckych pultov.

Nákazu novým druhom koronavírusu potvrdili v Maďarsku za posledný deň u 2291 ľudí. V súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo ďalších 43 zväčša starších chronicky chorých osôb a v nemocniciach leží s uvedeným ochorením 3166 pacientov.