Spoločnosť Politika Zahraničné

Členov poľskej vlády testovali na SARS-CoV-2 po tom, ako sa ním nakazil minister

Na snímke premiér Poľska Mateusz Morawiecki. Zdroj: TASR / AP

VARŠAVA – Všetci poľskí ministri, ktorí sa zúčastnili na poslednom zasadnutí vlády, museli podstúpiť testy na nový koronavírus SARS-CoV-2. Stalo sa tak po tom, ako bola nákaza v pondelok potvrdená u ministra životného prostredia. S odvolaním sa na utorkové vyhlásenie Michala Dworczyka, šéfa úradu poľského premiéra, o tom informovala agentúra Reuters.

 

Dworczyk v tejto súvislosti spresnil, že na zasadnutí sa nezúčastnili deviati z 24 členov vlády, vrátane premiéra Mateusza Morawieckého a ministra zdravotníctva Lukasza Szumowského.

“Výsledky by mali byť známe ešte dnes. Všetci zostávajú zatiaľ v karanténe,” dodal Dworczyk.

Posledné zasadnutie poľskej vlády sa podľa jej oficiálne internetovej stránky uskutočnilo 10. marca. Poľský minister životného prostredia Michal Wos ešte v pondelok oznámil, že bol pozitívne testovaný na koronavírus SARS-CoV-2 a je teraz v karanténe. Podľa vlastných slov sa cíti dobre.

V Poľsku v utorok stúpol celkový počet potvrdených prípadov nákazy na 205. Päť ľudí ochoreniu, ktoré vírus spôsobuje, podľahlo. Predchádzajúca bilancia uvádzala troch mŕtvych a 150 infikovaných, uvádza poľská televízia TVN24.