Politika Zahraničné

Clintonová podporila Bidena ako demokratického nominanta na úrad prezidenta

Clintonová podporila Bidena ako demokratického nominanta na úrad prezidenta. Zdroj: TASR / AP

WASHINGTON – Skúsená demokratická politička Hillary Clintonová v utorok podporila bývalého viceprezidenta Joea Bidena ako nominanta Demokratickej strany vo voľbách prezidenta USA, kde mu bude súperom republikán Donald Trump. Informovala o tom spravodajská televízna stanica CNN.
Clintonová bola “špeciálnym hosťom” v Bidenovej online relácii. Jeho predvolebný štáb už predtým oznámil, že hosťujúca politička bude diskutovať o dôsledkoch koronavírusovej pandémie na ženy.

Niekdajšia nominantka Demokratickej strany na prezidentský úrad vo voľbách spred štyroch rokov (zvíťazil Trump) v tvíte napísala, že je “nadšená” tým, že sa pridá k Bidenovi.

Jej podpora sa očakávala; Clintonová už celé mesiace vyhlasuje, že výsledného demokratického nominanta podporí. Napriek tomu je jej súhlas významný, pretože táto bývalá ministerka zahraničných vecí USA sa stále teší veľkým sympatiám zo strany celej škály demokratických voličov.

Pred štyrmi rokmi získala v prezidentských voľbách vyše 65 miliónov hlasov a počas celej politickej kariéry dokázala úspešne získavať financie.