Krimi Regióny Nitra Topoľčany Top

MIMORIADNE VAROVANIE Na ľudí NEČAKANE útočí GANG, aký tu ešte nebol! POLÍCIA je bezradná: TU si dávajte obrovský POZOR

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

TOPOĽČANY – V Topoľčanoch a okolí vyčíňa gang vandalov, ktorý sa zabáva nemiestnym spôsobom. Na ľudí útočí hlavne večer. Páchatelia prichádzajú na osobnom aute a cez okno hádžu vajcia. Staršieho pána zasiahli do oka tak, že musel vyhľadať lekársku pomoc. 

 

Na nepochopiteľné vyčíňanie partie ľudí poukázala TV JOJ. V strehu je v meste každý, nakoľko vandali útočia na náhodné obete hádzaním surových vajec. Na vlastnej koži to zažila aj pani Mária, ktorá sa po 22. hodine vracala domov z práce. Išla na bicykli a v tej chvíli pri nej pribrzdilo osobné auto. “Bolo tam rušno, chlapci sa bláznili a videla som, že na mňa niečo hodili,” opísala obyvateľka Topoľčian. Až keď prišla domov, uvidela rozsah škôd. Odnieslo si to oblečenie aj bicykel. “Mala som ruksak, bundu celú špinavú. To sa všetko roztieklo a v košíku boli žĺtka a škrupiny,” dodala.

V Topoľčanoch, ale aj blízkom okolí, majú s vandalmi skúsenosti aj ďalší ľudia. Istý muž musel po útoku s vajcom vyhľadať aj lekársku pomoc. Trafili ho rovno do oka tak, že mu opuchlo a mal tam krvnú podliatinu. “Vystúpila som z autobusu asi tak o 22:06 a tiež po mne niekto hodil z idúceho auta vajce,” opísala skúsenosť ďalšia obyvateľka.

Zatiaľ je bezradná aj topoľčianska mestská polícia. Tá síce má kamerový systém, no útočníci sa pohybovali v miestach, kde ich kamery zachytiť nedokázali. „Malo by ísť o tmavé vozidlo. Nebudem hovoriť značku. Prezerali sme kamery, nepodarilo sa nájsť,“ uviedol pre televíziu Maroš Kmeťko, náčelník Mestskej polície Topoľčany. Aj keď mestskú a ani štátnu políciu zatiaľ neoslovila žiadna obeť, ale vajcovými útokmi sa zaoberajú.