Regióny Bratislava Banská Bystrica Košice Nitra Prešov Trenčín Trnava Žilina Bardejov

COVID-19 má ďalšie TRI OBETE! Štyrom okresom hrozí ZÁKAZ VYCHÁDZANIA

SLOVENSKO – Hrozí opäť lockdown? Len za štvrtok pribudlo 902 pozitívne testovaných na koronavírus! Už od pondelka budú štyri okresy v bordovej fáze, čo je druhý stupeň ohrozenia. Pre Bardejov platí druhý stupeň už dnes (piatok). V bordových okresoch má byť podľa covidového automatu obmedzený pohyb po 21.00 hodine. 

 

Od pondelka 20. septembra budú podľa Covid automatu na Slovensku len štyri okresy zelené, a to Dunajská Streda, Medzilaborce, Pezinok a Poltár. Najhoršie je na tom okres Bardejov, ktorý bude pre rýchle zhoršenie situácie zaradený v druhom stupni ohrozenia už od piatka 17. septembra. K Bardejovu sa od pondelka pridajú aj okresy Krupina, Rožňava a Skalica. V stupni ostražitosti, teda oranžových bude 44 okresov, v rátane Bratislavy. V prvom stupni ohrozenia, teda červených bude 27 okresov. “Národné centrum zdravotníckych informácií eviduje za štvrtok výrazný nárast počtu pozitívne testovaných osôb a nárast počtu hospitalizovaných pacientov v súvislosti s ochorením COVID-19,” skonštatovala hovorkyňa centra Alžbeta Sivá. “Za včerajší deň pribudlo 902 pozitívne testovaných formou PCR testov, v nemocniciach je hospitalizovaných 393 pacientov, z toho potvrdené ochorenie má 275 ľudí,” doplnila. Podľa jej slov je na Jednotke intenzívnej starostlivosti 26 pacientov a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 28 osôb.

Situácia v krajoch

Ako doplnila Sivá, najvyšší počet osôb pozitívne testovaných RT-PCR testami zaznamenávajú v Košickom kraji – 228,  nasleduje Žilinský – 164, Prešovský – 146, Trnavský – 105) Banskobystrický – 95, Bratislavský -57, Nitriansky – 55 a Trenčiansky – 52.