Domáce Top

D. KRAJCER: Kotleba cenzuruje kultúru!

BRATISLAVA – Ministerstvo zahraničných vecí SR schválilo dotáciu na podporu projektu STOP EXTRÉMIZMU, no napriek tomu, žiadne peniaze nedostane. Ide o hanebný výsmech kultúre v demokratickej spoločnosti.

Slovenská kultúra nesmie byť zneužívaná na ideologické a politické ciele. Minister alebo župan nemôžu byť cenzormi,“ povedal poslanec NR SR za SKOK! a exminister kultúry Daniel Krajcer.

M. Kotleba už druhýkrát dokázal, že na základe svojho vlastného svetonázoru bude brániť v rozvoji kultúrnych aktivít v regióne. Prvý škandál s nepodpísaním grantu pre Divadlo Štúdio tanca, ktoré mu poskytlo Ministerstvo kultúry SR, pokračovalo teraz s Bábkovým divadlom na Rázcestí.

„M. Kotleba opäť zneužil svoju funkciu župana na ideologický aj politický boj. Slovenská republika sa podľa ústavy neviaže na žiadnu ideológiu alebo náboženstvo, a preto je na mieste otázka, či takéto konanie nie je v rozpore s našou ústavou,“ uzavrel poslanec NR SR za SKOK! Daniel Krajcer.

Bábkové Divadlo na Rázcestí sa napriek zastavenej dotácii rozhodlo urobiť zbierku finančných prostriedkov potrebnú na uskutočnenie projektu. SKOK! sa rozhodol zapojiť do zbierky a prispieť finančnou čiastkou k realizácii projektu Stop extrémizmu.