Regióny Prešov

ĎALŠÍ BOJ O ŽIVOT vo Vysokých Tatrách: Turisti uviazli na Dračom štíte

Zásah záchranárov vo Vysokých Tatrách. Zdroj: FB HZS
POPRAD – TATRY – Horská turistika sa takmer stala osudnou ďalšej horolezkyni. Tá uviazla aj s mužom zranená na Dračom štíte. 
“V nedeľu v nočných hodinách požiadali Horskú záchrannú službu o pomoc dvaja českí horolezci – muž so ženou. Počas výstupu južnou stenou na Dračí štít si žena poranila dolnú končatinu. Podarilo sa im vyliezť na vrchol, odkiaľ za tmy neboli schopní ďalej pokračovať,” upresnili záchranári na sociálnej sieti. Horolezci mali podľa nich dostatočné vybavenie na prečkanie noci v teréne, preto po zvážení rizík a dohovore so záchranármi, ostali bivakovať na štíte.
Dračí štít, Vysoké Tatry
Horolezci prespali v náročnom vysokohorskom teréne. Zdroj: FB HZS
V ranných hodinách privolali aj leteckých záchranárov, ktorí po vyzdvihnutí dvoch horských záchranárov na heliporte v Starom Smokovci spoločne leteli do Zlomiskovej doliny. “Oboch horolezcov postupne evakuovali priamo z terénu na Popradské pleso a následne vrtuľníkom do Starého Smokovca. Žena bola letecky transportovaná do nemocnice na ďalšie ošetrenie. Muž po vyplnení potrebnej dokumentácie pokračoval samostatne,” priblížili detaily zásahu v statuse.

 

Horská záchranná služba
Dvojicu zachránili až ráno. Zdroj: FB HZS