Regióny Košice Top

Ďalší MEDVEĎ, ktorý sa potuluje po uliciach! Ľudia sa BOJA: Ktorým miestam sa treba vyhýbať?

Ilustračné foto. ZDROJ: FB-Polícia/Banskobystrický kraj

RÁKOŠ – S blížiacou sa jarou pribúda aj čoraz viac prípadov, kedy sa ľudia ocitli tvárou v tvár medveďovi. Na divú šelmu vo veľkom upozorňujú. Kde všade si treba na medveďa dávať pozor?

 

Pred nedávnom sme vás informovali o výskyte medveďa v obci Tisovec, kde sa ho podarilo zachytiť náhodnému okoloidúcemu, a to priamo nad centrom mesta. “Už bol videný aj predtým (asi tento), len toto bolo na pravé poludnie, v meste bol pohyb ľudí. V nedávnej minulosti boli problémy s medveďmi aj v iných častiach mesta. Je možné, že sa bude pohybovať v blízkosti obydlí aj naďalej,” poznamenal pre zregionu.sk obyvateľ Tisovca.

Medveďa zachytili aj v okrese Zvolen neďaleko náučného chodníka Boky. Dokonca ho nasnímali. Neďaleko nástupu na Náučný chodník Boky mi skrížil cestu, cca 30m zoči-voči,” uviedol Juraj.

VIDEO Zoči-voči medveďovi! ŠELMA skrížila mužovi cestu: Kde si dávať najväčší pozor?

Obavy z medveďa si robila aj starostka Dolného Trhovišťa v okrese Hlohovec v Trnavskom kraji, kde sa tiež objavil v blízkosti ľudí. “Starostka obce Dolné Trhovište upozorňuje všetkých občanov, že v lesoch katastra Dolného Trhovišťa bolo videné mláďa medveďa hnedého!!! Návštevníci a milovníci prírody, buďte maximálne opatrní a dodržiavajte všetky bezpečnostné pokyny pri strete s medveďom!!!,”  uviedla.

ŠOKUJÚCE VIDEO Veľký MEDVEĎ vbehol pred auto: TOTO nikto nečakal

Najnovšie na medveďa upozorňuje aj východné Slovensko.