Politika Zahraničné Top

Ďalší spor v Trumpovej rodine. Neter zažalovala prezidenta

Donald Trump má na krku žalobu svojej netere Mary Trumpovej. Zdroj TASR / AP

NEW YORK – Mary Trumpová už vo svojej najnovšej knihe, ktorá prišla na trh len nedávno, vyslovila vážne obvinenia proti svojmu strýkovi Donaldovi. Teraz sa chce obrátiť na súd proti americkému prezidentovi a ďalším členom rodiny.

 

Úradujúcemu americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi hrozia nové problémy zo strany vlastnej rodiny. Jeho neter Mary Trumpová žaluje nielen jeho, ale aj ďalších dvoch členov rodiny na súde v New Yorku. 55-ročná žena je totiž presvedčená, že bola v prípade miliónového dedičstva podvedená.

Žaloba je namierená proti súčasnému šéfovi Bieleho domu a jeho sestre Maryanne Trumpovej Barryovej. Dotýka sa tiež brata Donalda Trumpa Roberta, ktorý zomrel v auguste. Mary Trumpová obviňuje svojich troch príbuzných, že ju odsunuli nabok, keď sa pokúšali zmocniť dedičstva Freda Trumpa. Fred Trump je otec Donalda Trumpa a starý otec Mary Trumpovej. Zomrel v roku 1999.

„Pre Donalda Trumpa, jeho sestru Maryanne a nebohého brata Roberta nebola sprenevera iba záležitosťou rodiny – bol to ich životný štýl.“ stálo v obžalobe. Mary Trump tým pritom siahla po obvineniach, ktoré uviedla aj vo svojej nedávno publikovanej investigatívnej knihe „Príliš veľa a nikdy dosť. Ako moja rodina stvorila najnebezpečnejšieho muža na svete“.

Obvinení mali vraj proti nej pracovať tajne a klamať o hodnote jej dedičstva. Podľa tlačovej agentúry Reuters právnici obvinených pôvodne nechceli vec komentovať alebo sa s nimi nedalo skontaktovať.

Dcéra najstaršieho brata

Mary Trump je dcérou najstaršieho brata Donalda Trumpa – Freda, ktorý zomrel v roku 1981. Jej kniha vyšla v USA v polovici minulého mesiaca. Mladší brat Donalda Trumpa Robert Trump v poslednej chvíli neuspel so žiadosťou o vykonanie predbežných opatrení proti autorovi a vydavateľovi na súde v New Yorku, ktorej cieľom malo byť zastavenia zverejnenia knihy.

Mary Trumpová vo svojej knihe varuje pred „koncom americkej demokracie“, ak bude v novembri zvolený jej strýko. Okrem toho tiež verejne prezentuje, že bude hlasovať za jeho demokratického vyzývateľa Joea Bidena. Prezidentské voľby sa v USA budú konať 3. novembra.

Mohlo by vás zaujímať