Politika Stranícke správy Domáce Top Tlačové správy

Ďalšia kritika Kaliňáka: Diskredituje vládu, mal by odísť!

BUDAPEŠŤ – Strana maďarskej komunity sleduje s obavami situáciu, ktorá vznikla na ministerstve vnútra dôsledkom pasivity vlády.

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky ako riadiaci orgán polície a vyšetrovacích orgánov, by malo byť stelesnením práva a spravodlivosti. Terajší minister, Robert Kaliňák, počas uplynulých mesiacov nevysvetlil hospodárske  prehrešky a korupčné udalosti, ktorými bol obvinený. Z tohto dôvodu diskredituje nie len seba, ale aj ním vedené ministerstvo a bezprostredne aj Vládu Slovenskej republiky.  Podľa názoru SMK do uzavretia vyšetrovania špeciálneho prokurátora nie je spôsobilý na vedenie ministerstva vnútra.

Slovenská republika od 1. júla preberá predsedníctvo EÚ. Z hľadiska  medzinárodného ohodnotenie štátu  má negatívny vplyv, ak vládu podozrievajú z korupcie a jej členov vinia z protiprávnej činnosti.

Pri vzniku rôznorodej koalície jej členské strany označili ako základ spolupráce zodpovednosť voči štátu a stranám a nebezpečenstvo zosilnenia  extrémnych strán, zdôrazňovali záujem Slovenska a potrebu zachovania demokracie. Preto právom očakávame, aby sa Robert Kaliňák vzdal svojej funkcie a aby sa očistil z obvinení. Ak na to ľudsky nie je schopný, a ani predseda vlády ho neodvolá, koaličná rada má vynútiť jeho odstúpenie.

József Menyhárt, predseda SMK

Zdroj: Tlačová správa SMK, Foto: SITA