Domáce Ekonomika Top

Ďalšia veľká zmena Matovičovej vlády. Končí šéfka finančnej správy

Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

BRATISLAVA – Minister financií Eduard Heger odvolal z funkcie prezidentku finančnej správy Lenku Wittenbergerovú. Tá post zastávala od októbra 2018 po odchode Františka Imreczeho. 

 

Wittenbergerová mala byť o svojom odvolaní podľa našich zistení informovaná iba včera popoludní. V štruktúrach finančnej správy bude pôsobiť aj naďalej a to na svojom predošlom poste šéfky daňovej sekcie. Novou prezidentkou finančnej správy je terajšia šéfka daňovej sekcie ministerstva financií Daniela Klučková.

“Pani Klučková a jej tím, ktorých som vyslal na finančnú správu z ministerstva financií, sú skúsení odborníci. Majú odo mňa jasné inštrukcie. Finančná správa sa musí stať výkladnou skriňou v štátnej správe,” uviedol vo svojom stanovisku Heger. Podľa zákona môže minister odvolať prezidenta a viceprezidenta finančnej správy aj bez uvedenia dôvodu.

 

Zdroj: Facebook / MF SR

Klučková bola do svojho vymenovania generálnou riaditeľkou Sekcie daňovej a colnej na ministerstve financií. V minulosti pracovala ako riaditeľka Daňového úradu Bratislava I a vytvorila aj Daňový úrad pre vybrané daňové subjekty, kde taktiež pôsobila ako jeho riaditeľka.„Naším cieľom je identifikovať oblasti, ktoré by bolo potrebné zdokonaliť tak, aby sme na konci dňa mohli všetci skonštatovať, že skutočne smerujeme k finančnej správe 21. storočia. Finančná správa musí za každých okolností pomáhať klientom, plniacim si svoje povinnosti, a súčasne nekompromisne zasiahnuť proti akýmkoľvek prejavom nekalého správania sa v daňovej a colnej oblasti,“  uviedla Klučková.

Novým viceprezidentom finančnej správy je odo dnes Toško Beran, ktorý prišiel na finančnú správu tiež z ministerstva financií. Stolička bola prázdna od mája 2019, kedy vo funkcii skončil Dušan Pátek.