Politika Domáce

ĎALŠIE PREKVAPENIE Matovič chce opustiť parlament. OĽaNO povedie v eurovoľbách

Kandidátku do eurovolieb strany OĽaNO povedie Igor Matovič. Zdroj: Glob.sk I David Duducz

BRATISLAVA – Tak toto nikto nečakal. Líder OĽaNO sa chystá opustiť slovenský parlament. Podľa informácií Glob.sk sa Igor Matovič rozhodol kandidovať vo voľbách do Európskeho parlamentu. Na kandidátke, ktorú strany museli odovzdať v nedeľu, má byť Matovič lídrom. OľaNO ako jediná parlamentná strana obsadenie svojej eurokandidátky doteraz oficiálne nezverejnila. 

 

Nových europoslancov bude celá Európska únia voliť v máji tohto roku, Slováci si svojich zástupcov budú vyberať v sobotu 25.mája. Väčšina strán už pomaly rozbieha aj kampaň. Kandidátky totiž museli byť uzatvorené do nedele 24.februára. Do boja sa zapojili všetky parlamentné strany. Nominácie ohlásili všetci okrem opozičnej strany OĽaNO. Tá avizovala, že do eurovolieb postaví 14 kandidátov. Líder hnutia Igor Matovič hovoril o prekvapení.

Glob.sk zistil, že prekvapením OĽaNO je samotný Matovič. Ten bude vo voľbách kandidovať ako jednotka. Ak by sa im vo voľbách podarilo uspieť, Matovič by opustil Národnú radu a Slovensko by zastupoval najbližších päť rokov v Bruseli. Podobný krok urobil pred piatimi rokmi predseda SaS Richard Sulík, ktorý riadil svoju stranu posledné roky z europarlamentu.

Na druhé miesto zaradila strana občianskeho aktivistu zo Starej Ľubovne Michala Šipoša. Trojkou je podľa našich informácii Peter Pollák, ktorý bol od roku 2012 splnomocnencom vlády pre rómske komunity. Vo funkcii ho vystriedal nominant Mostu-Híd, Pollák ju opustil dobrovoľne.

Igor Matovič sa k eurokandidátke OľaNO vyjadrí zajtra.

Galéria
Peter Pollák bude na kandidátke OľaNO. Foto: SITA/Peter Rusko
Zdroj: SITA / Robert Tappert
Na kandidátke, ktorú strany museli odovzdať v nedeľu, má byť Matovič lídrom. Glob.sk I David Duducz
Michal Šipoš bude na kandidátke OĽaNO. Za hnutie už v minulosti kandidoval.
Zdroj: Glob.sk I Dávid Duducz
Na kandidátke, ktorú strany museli odovzdať v nedeľu, je Matovič lídrom. Glob.sk I David Duducz
navigate_before
navigate_next