Politika Domáce

Danko kritizoval opozičných politikov, Pčolinský mu úder vrátil

Andrej Danko a Peter Pčolinský - Zdroj: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA – Opoziční politici sa podľa predsedu NR SR Andreja Danka (SNS) naučili politiku vnímať ako cirkusové teátro. Ako povedal Danko v rozhovore, keby sa niektorí politici pozreli do zrkadla, v parlamente by ani nemohli sedieť.

„Ako napríklad Boris Kollár a celá jeho skupina, Marián Kotleba alebo iní opoziční politici,“ povedal Danko s tým, že opoziční politici kriminalizujú bez zdôvodnenia.

„Preto vítam niektoré rozhodnutia súdov. Títo ľudia musia pochopiť, že nemôžu každý deň niekoho očierňovať a kriminalizovať, ale báť sa zodpovednosti. Ja si nedovolím povedať niečo zlé, kriminálne na Veroniku Remišovú a Luciu Nicholsonovú. A tiež by som vedel. Otázka je, či disponujem nejakým dôkazom, ktorý je relevantný pre orgány činné v trestnom konaní. Vedel by som pošpiňovať svojich politických súperov,“ vyhlásil Danko.

Došli mu argumenty, preto útočí

Vyjadrenie Danka na adresu opozičných politikov nie je podľa podpredsedu poslaneckého klubu hnutia Sme rodina Petra Pčolinského prekvapujúca, pretože vždy, keď mu dochádzajú argumenty, používa osobné útoky.

„Danko by sa mal naozaj pozrieť do zrkadla a spomenúť si, ktorá parlamentná strana ma najviac odsúdených ministrov a ktorá parlamentná strana je zodpovedná za katastrofálny stav školstva, pôdohospdárstva a obrovské pochybnosti v rezorte obrany. Danko by sa mal začať zaujímať o ľudí a nie o svoje vlastné kšefty,“ povedal Pčolinský dnes.

Ľudia môžu mať iný názor

V každej demokratickej spoločnosti môžu mať podľa šéfa NR SR ľudia iný názor a môžu ho vyjadrovať protestmi. „Čím budeme žiť dlhšie v demokracii, tým to bude prirodzenejšie. Akoby sme boli jeden z posledných štátov, ktorí objavil čaro demonštrácií v takom rozsahu. Demonštruje sa v Čechách proti Babišovi, v Maďarsku, v Poľsku, Francúzsku. Nie je to nič nenormálne. Ale treba vnímať emóciu ľudí, ktorí demonštrujú,“ povedal.

Danko sa snaží stretnúť s ľuďmi, ktorí protestujú. „Prečo by som si nevydiskutoval problémy, ktoré trápia ľudí? Iné to ale je, keď to prechádza do osobných atakov a urážok, či personifikácie,“ konštatoval. Problémom v spoločnosti podľa Danka je, že sme si začali myslieť, že poprava ministra vyrieši problém. „Treba diskutovať, nachádzať zdroje, ale nie popravovať ľudí, ničiť ich zdravie, rodiny. Politika sa dostala do veľmi zlých rozmerov,“ dodal.