Politika Domáce Top

Danko o neformálnom summite: Je to naša príležitosť

BRATISLAVA– Piatkový neformálny summit 27 krajín Európskej únie, ktorý sa koná v Bratislave, je rozhodne veľkou príležitosťou pre Slovensko. Povedal to predseda Národnej rady Andrej Danko (SNS). Hlavným dejiskom schôdzky 27 lídrov členských štátov Európskej únie bez Veľkej Británie bude Bratislavský hrad.

„V rámci tohto summitu bude 15. a 16. septembra vysvietený Bratislavský hrad, na ktorom sa bude premietať projekcia so symbolmi a vlajkami členských štátov EÚ,“ vyjadril Danko svoje nadšenie. Delegácie bude na hrade hostiť predseda vlády Robert Fico, rokovania bude viesť predseda Európskej rady Donald Tusk a na neformálnom summite sa zúčastní aj predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker.

Bratislavský summit má zároveň svoje vlastné logo, je ním silueta Bratislavského hradu tvorená vlajkami 27 krajín a Európskej únie. Uvádza sa to v špeciálnom newslettri k Bratislavskému summitu, ktorý vytvoril Sekretariát predsedníctva SR v Rade Európskej únie na ministerstve zahraničných vecí.

„Logo je štandardnou súčasťou podujatí na najvyššej úrovni. Vizuálna identita neformálneho zasadnutia 27 hláv štátov a predsedov vlád krajín Európskej únie, ktoré sa koná počas historicky prvého slovenského predsedníctva v Rade EÚ, je tvorená špecifickou kolážou zástav členských štátov EÚ a zástavy EÚ,“ píše sa v newslettri s tým, že pre ľahkú identifikáciu miesta konania zvolili siluetu Bratislavského hradu. Logo vytvoril grafický dizajnér a zároveň autor loga slovenského predsedníctva v Rade EÚ Jakub Dušička.