Politika Domáce

VIDEO Dankov titul JUDr.vyvoláva otázniky. On tvrdí, že ho má

Predseda Národnej rady Andrej Danko tvrdí, že titul JUDr.riadne získal. Zdroj: TASR / Jakub Kotian

BRATISLAVA – Predseda parlamentu Andrej Danko má ďalší problém. Po škandále s vojenskou hodnosťou kapitán, musí vysvetľovať ďalší titul. Šéf SNS je vyštudovaný právnik. Už roky používa pred svojím menom aj titul JUDr. Kde a kedy ho Danko získal, vyvolalo otázniky. Informáciu o pochybnostiach, či a akým spôsobom šéf Národnej rady titul dostal, priniesol Denník N.

 

Andrej Danko vyštudoval právo na fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, titul magister získal v roku 1998. V životopise si uvádza, že v roku 2003 absolvoval advokátske skúšky a získal aj titul JUDr. Podľa Denníka N v elektronickom zozname absolventov univerzity nie je záznam o udelení spomínaného titulu. Samotná univerzite vraj denníku odmietla potvrdiť, či Danko u nich absolvoval rigoróznu skúšku. V knižnici vraj chýba aj jeho rigorózna práca, ktorú musí odovzdať každý absolvent, ak chce získať titul JUDr.

Predseda Národnej rady Andrej Danko považuje informácie Denníka N za klamstvá. “Nie, nie je to pravda, som absolventom univerzity a titul som riadne získal,” reagoval pre Glob.sk zo zahraničia, nakoľko sa aktuálne nachádza na služobnej ceste v Grécku.

Informácie, ktoré Denník N priniesol, vníma predseda parlamentu ako antikampaň s cieľom pošpiniť ho. Na zahraničnej pracovnej ceste poskytol k celej veci svoje stanovisko. “Zacítili moju možnosť kandidatúry na prezidenta a každý kto len trošku sa môže stať prezidentským kandidátom sa stane nepriateľom číslo jedna,” reagoval šéf SNS pre média. Celú vec považuje za neprijateľnú. “Som riadny absolvent UK Bratislava, riadne som dokončil doktoranské štúdium. Mám riadne absolvovanú advokátsku skúšku a všetky tituly, ktoré používam sú získané legálnou cestou,” dodal Danko.

Pracoval ako advokát

Pred vstupom do politiky sa šéf parlamentu živil ako advokát. V bratislavskom Ružinove mal svoju advokátsku kanceláriu a venoval sa prevažne obchodnému a občianskemu právu. Po nástupe na stoličku predsedu Národnej rady si Danko pozastavil výkon advokáta. Titul JUDr.uvádza pri jeho menej aj Slovenská advokátska komora.

 

Andrej Danko študoval právo na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Zdroj: SITA/ Diana Černáková