Daňovú kauzu Zoltána Andruskóa odročili aj pre neprítomnosť obhajcov

BRATISLAVA– Pojednávanie v kauze krátenia dane a poistného, pre ktoré stojí pred Okresným súdom (OS) Bratislava V aj Zoltán Andruskó, odročili na 30. septembra pre ospravedlnenie sa oboch obhajcov, ako aj pre neprítomnosť prísediacej. TASR o tom informoval vyšší súdny úradník Krajského súdu v Bratislave Zoltán Valentovič.

 

„Pojednávanie bolo odročené z dôvodu ospravedlnenia oboch obhajcov, pričom jeden z obhajcov čerpá dovolenku, ako aj pre neprítomnosť prísediacej zo zdravotných dôvodov,“ uviedol pre TASR Valentovič.

Zoltánovi Andruskóovi hrozí spolu s jeho spoluobžalovaným Jánom M. v daňovej kauze trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Podľa portálu dlznik.sk mal Zoltán Andruskó nedoplatok na daniach vyše milióna eur.

Okrem toho bol Zoltán Andruskó právoplatne odsúdený na 15-ročný trest odňatia slobody v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka. Vraždu mal podľa vlastných slov sprostredkovať pre Alenu Zsuzsovú a tá pre obžalovaného Mariana Kočnera. Zoltán Andruskó čelí tiež obvineniu v kauze prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku a Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica.

Viac o téme: krátenie dane, obhajca, odročenie, ospravedlnenie, poistné, pojednávanie, Zoltán Andruskó

Súvisiace články