Regióny Bratislava

Deň Ministerstva vnútra SR aj pre najmenších zaujal takmer 6-tisíc ľudí

Deň Ministerstva vnútra SR aj pre najmenších Zdroj: Facebook/Ministerstvo vnútra SR

BRATISLAVA – Deň Ministerstva vnútra SR aj pre najmenších si počas soboty v priestoroch Akadémie Policajného zboru v Bratislave užilo takmer 6-tisíc ľudí. Počas dňa sa návštevníci užili statické a dynamické ukážky bezpečnostných zložiek rezortu, Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru či Horskej záchrannej služby. Informovala o tom hovorkyňa MV SR Zuzana Eliášová.

 

“Bolo úžasné pozorovať záujem detí aj rodičov o prácu polície, hasičov či horských záchranárov, rozprávali sa, súťažili, veľa sa fotili, bol to deň plný zábavy, relaxu a skvelých zážitkov. Ďakujem všetkým zamestnancom rezortu vnútra, ktorí sa podieľali na organizácii tejto vydarenej akcie,” povedal minister vnútra SR Ivan Šimko. Športové centrum polície pripravilo pre deti súťaže, strieľali z laserových pušiek, vyskúšali si veslársky trenažér, hádzanársku bránu, hokejovú bránu, bežali na čas a boli za to odmenení.

Policajný zbor zaujal návštevníkov dynamickou ukážkou, príletom vrtuľníka, zlaňovaním, ukážkou výstroja, výzbroje i novými policajnými autami. Nasimulovali tiež reálne situácie, jazdci na služobných koňoch predviedli vycvičenosť policajných koní.

Hasičský a záchranný zbor pred očami návštevníkov hasil horiace auto, vyslobodzoval zranených z havarovaného vozidla. Horská záchranná služba naučila návštevníkov ako poskytnúť prvú pomoc, deti si vyskúšali ich výstroj či výzbroj, ktorú používajú pri záchrane zranených a stratených v horách.