Krimi Regióny Košice Top

DESIVÁ SMRŤ Pavol každému POMÁHAL, našli ho MŔTVEHO pár krokov od DOMU! Čo sa stalo? Mrazivé DETAILY nešťastia

Ilustračné foto. Zdroj: FB/Polícia SR, úprava regióny.sk

MICHALOVCE – Bezvládne telo muža našli v prvý deň roka 2024 v priekope pri ceste v obci Palín (okres Michalovce). 53-ročný Pavol sa pravdepodobne utopil v iba niekoľko centimetrovej vode. V krátkom čase došlo na východe Slovenska už k viacerým podobným prípadom.

Telo muža si všimla miestna obyvateľka. Ležalo v odvodňovacom kanáli pred rodinným domom, kde býval. Pomôcť mu už nedokázali ani privolané záchranné zložky. “Prišla kamarátka, že niekto leží v priekope, a že sa nehýbe. Pokiaľ som tu prišiel, ležal dolu tvárou vo vode,” povedal obyvateľ obce pre TV JOJ, ktorá o prípade informovala ako prvá.

Ako prví ratovali muža príslušníci polície a hasičov. “Policajti v súčinnosti s príslušníkmi HaZZ Michalovce telo osoby vytiahli na krajnicu cesty, kde až do príchodu posádky RZP osobu oživovali, no aj napriek ich snahe, a následne snahe záchranárov, sa už muža oživiť nepodarilo,” informovala hovorkyňa Krajského policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

Vracal sa od kamaráta, domov mu chýbal kúsok

Podľa informácií televízie bol muž krátko pred incidentom u svojho kamaráta. Ten mu dal na cestu domov fľašu s alkoholom. “U mňa bol dnes popoludní o tretej. Dva poháriky vypil a išiel preč. Neviem, či sa ešte u niekoho nezastavil a nevypil tam,” povedal kamarát nebohého muža.

Cestou sa zrejme pošmykol a spadol do priekopy s vodou, kde sa pravdepodobne utopil. Domov mu už chýbalo iba pár metrov. Nebohý muž mal podľa miestnych obyvateľov blízky vzťah k alkoholu, ale inak bol bezproblémový a každému pomáhal. “Taký dobrý, chodil pomáhať ľudom, aj do Palína, aj Stretavy. Čo bolo treba, jeho ľudia zavolali, dali mu najesť,” povedal obyvateľ obce.

Prípadom sa naďalej zaoberá polícia. “Obhliadajúci lekár na mieste predbežne vylúčil cudzie zavinenie a na zistenie presnej príčiny smrti bolo nariadené vykonanie pitvy. Vyšetrovanie pokračuje,” uviedla hovorkyňa polície.

Telo dvoch mužov našli v potoku, ženu v rieke

V uplynulých týždňoch polícia na východe Slovenska eviduje už viacero podobných prípadov. Tesne pred domom našli v potoku  utopeného aj 46-ročného Mareka zo Zbudze, taktiež z okresu Michalovce. Smutná správa prišla koncom roka aj z Prešova, kde 39-ročného nezvestného Dávida našli tiež v potoku bez známok života. Bezvládne telo nezvestnej Ivety (†56) zase plávalo v rieke Ondava.