Spoločnosť Domáce Kultúra Top

Diváci prevalcovali kiná. O mimoriadnu návštevnosť sa postarala pikantná komédia

Film Takmer dokonalé tajomstvá. Zdroj: Bontonfilm

BRATISLAVA – Slováci sa konečne dočkali. Po náročnom období kiná opäť otvorili. Síce bol rozbeh o niečo dlhší, ale stál za to. Víkend bol obrovskou skúškou, no multiplexy v nej uspeli na výbornú. Návštevníci sa za skvelými filmami a popkornom doslova hrnuli.

 

Po niekoľkomesačnej pauze mohli návštevníci kín konečne vyraziť za kultúrou. Siete multikín Cinemax a Ster Century Cinemas ponúkli divákom filmové trháky.

Jedným z nich bola aj nemecká komédia Takmer dokonalé tajomstvá. Tá cez víkend zaznamenala mimoriadnu návštevnosť. Pozrelo si ju takmer 7 800 divákov. ,,Tento výsledok by bol vynikajúci aj za normálnych okolností pred koronakrízou, o to cennejší je v situácii, keď ešte viacero kín, vrátane celej jednej siete multiplexov, nespustilo svoju prevádzku,’’ uviedla z distribučnej spoločnosti BONTONFILM Stanislava Borská. Reč je o spoločnosti Cinema City, ktorá otvorí prevádzky až 25. júna.

 

Čísla hovoria jasne

Napriek tomu, že situácia na Slovensku nevyzerá úplne ružovo, návštevnosť kín bola vysoká. Svedčia o tom aj čísla na porovnanie počas 1. premiérového víkendu pri divácky najúspešnejších nemeckých snímkach z posledných rokov. Filmy boli uvedené za štandardnej, neobmedzenej prevádzky kín. Ako dodáva Stanislava Borská, film Takmer dokonalé tajomstvá sa tak nemá za čo hanbiť.

  • Fakjú pán profesor – 8 205 divákov
  • 100 vecí – 4 333 divákov
  • Srdcoví rebeli – 4 289 divákov
  • Najkrajší deň – 2 298 divákov

Komédia Takmer dokonalé tajomstvá vznikla podľa talianskeho originálu Úplní cudzinci. V Nemecku sa tento remake stal najúspešnejšou nemeckou komédiou roka 2019. ,,Pikantný a mimoriadne aktuálny námet o fenoméne smartfónov, ktoré toho o nás často vedia viac než naši najbližší, nepochybne oslovil aj slovenských divákov,” skonštatovala Borská.

 

Fenomén smartfónov ovládne celý film. Zdroj: Bontonfilm

O problémy postarané

Na spoločnej večeri sa zíde niekoľko párov a po pár pohároch sa rozhodnú, že svoje telefóny položia na stôl a podelia sa s ostatnými o všetky správy aj telefonáty v ten večer. Lenže práve múdre smartfóny vedia úplne všetko, poznajú všetky tajomstvá, milenky aj milencov. Po chvíľke začnú chodiť správy, ktoré by ostatní už vôbec počuť nemuseli. Rozbehne sa séria šialených situácií a trapasov, z ktorých bude čoskoro všetkým pri stole nepríjemne horúco.

  • Dĺžka: 111 min.
  • Réžia: Bora Dagtekin
  • Scenár: Bora Dagtekin
  • Hrajú: Elyas M´Barek, Florian David Fitz, Jella Haase, Karoline Herfurth, Frederick Lau, Jessica Schwarz, Wotan Wilke Möhring

 

Telefóny odhalia aj to, čo nemajú. Zdroj: Bontonfilm

Mohlo by vás zaujímať:

 

V kinách boli cez víkend plné sály. Zdroj: pixabay.com