Regióny Nitra Levice

Divadlo Potôň pripravilo nevšedné putovanie za súčasným umením

divadlo, Nitra, Rodinné striebro
Ilustračné foto Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

BÁTOVCE – Divadlo Pôtoň v Bátovciach v okrese Levice pripravilo v spolupráci s partnerskými organizáciami z Nórska, Lichtenštajnska a Islandu nevšedné putovanie za súčasným umením. Festival Into the Miracles ponúkne od 1. do 4. júla 70 kilometrov dlhú trasu medzi Dudincami a Bátovcami za účasti viac než 60 umelcov zo šiestich krajín.

Ako uviedli organizátori, projekt ponúka nový model umeleckého festivalu na slovenskom vidieku. Pozostávať bude z troch úsekov, ktoré povedú cez Dudince, Starú Horu, Baďan a Bátovce. Otvárací program v Dudinciach ponúkne predstavenie Divadla Pôtoň Terra Apathy, výtvarnú inštaláciu, performatívne improvizácie, koncert a ďalšie podujatia.

Rôzne formy umenia budú súčasťou aj na ďalších trasách projektu. Účastníci festivalu sa môžu sami rozhodnúť, ktorú z jeho ponúk využijú. “Môžu sa stať pútnikmi a absolvovať celé podujatie alebo budú chodcami, ktorí absolvujú jednu z troch festivalových trás,” doplnili organizátori.

Podľa ich slov je cieľom projektu rozvoj publika, podpora tvorby a prezentácie súčasného umenia a tiež budovanie partnerstiev na lokálnej, národnej aj medzinárodnej úrovni. “Into to the Miracles je putovaním za zdrojmi vnútornej sily. Umelecké diela krehko dopĺňajú prírodu a impulzy na premýšľanie si pútnik vytvára sám svojou otvorenosťou a vnímavosťou. Umelci prostredníctvom svojich diel jeho myslenie sprevádzajú,” dodali organizátori.