Regióny Púchov Top

Divočina na hraniciach ako z akčného filmu, poslanec Národnej rady sa pobil s policajtom

Zľava poslanec NR SR Peter Krupa a predseda ĽSNS Marian Kotleba. ZDROJ: TASR - Jaroslav Novák

HORNE SRNIE – Poslanca Národnej rady SR zadržali po tom, čo v utorok popoludní napadol počas protestu na hraničnom priechode Horné Srnie v trenčianskom okrese policajta. Šéf ĽSNS Marian Kotleba na sociálnej sieti uviedol, že zadržaným má byť jeho poslanec Peter Krupa. Policajt utrpel drobné poranenie ruky.

 

“Polícia má situáciu plne pod kontrolou a je naozaj absolútne nepochopiteľné, keď si niektorí ľudia vybíjajú svoju zlosť na policajtoch, ktorí si plnia svoje povinnosti, vyplývajúce z uznesenia vlády,” uviedol prezident Policajného zboru Peter Kovařík.     Policajný šéf požiadal verejnosť, aby rešpektovala pokyny policajtov a nevyvolávala zbytočné roztržky. “Tie nakoniec brzdia všetkých, ktorí chcú bez problémov prejsť cez hranice. Disciplinovanosť celý prejazd urýchli,” doplnil.

 

Na viacerých hraničných priechodoch protestovali proti novým opatreniam ľudia žijúci v pohraničných oblastiach. Kritizujú nové podmienky prechodu cez hranice, najmä uzavretie niektorých hraničných priechodov. Polícia od pondelka 5. júla začala s kontrolami na hraniciach. Uzavretý je aj prechod s Českou republikou Horné Srnie – Brumov-Bylnice. Nespokojnosť prišlo v utorok do Horného Srnia vyjadriť podľa odhadu starostu obce Jozefa Húserku približne 200 ľudí. Uzatvorený priechod komplikuje podľa neho situáciu Slovákom, ktorí v Českej republike pracujú. Dodal, že rovnaká situácia je i na českej strane.