Divý pes chcel v Austrálii odvliecť dieťa z karavanu, otec ho v poslednej chvíli zachránil

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

SYDNEY – Otec 14-mesačného syna musel odohnať niekoľko divých psov, aby zachránil svoje dieťa, ktoré sa jeden z nich snažil odvliecť z ich karavanu v Austrálii. Rodina práve spala, keď sa do ich kempingového karavanu na Veľkom piesočnom ostrove v štáte Queensland vplížil jeden pes dingo.

Rodičov zobudil plač dieťaťa, ktoré pes ťahal preč a zvuky sa tak pomaly vzďaľovali. Otec vybehol von a musel odohnať niekoľko divých psov, aby chlapca zachránil. Dieťa s hlbokými reznými ranami na hlave previezli v piatok v skorých hodinách letecky do nemocnice.

Podľa záchranárov ide tento rok už o tretí prípad, keď psy na ostrove napadli dieťa. Nebyť rýchlej reakcie otca, mohli byť zranenia chlapca podľa záchranárov ešte vážnejšie. Veľký piesočný ostrov, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO, je obľúbenou turistickou destináciou.

Viac o téme: Austrália, dieťa, dingo, divé psy, PES, záchrana

Súvisiace články