Regióny Košice

Dopravu na moste cez Ružín pri Jaklovciach čakajú cez víkend obmedzenia

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / František Iván

GELNICA – Most cez Ružín pred obcou Jaklovce v okrese Gelnica cez víkend v rôznych časových intervaloch uzavrú. Dôvodom je jeho diagnostika a inštalácia snímačov. Ako informuje Košický samosprávny kraj na svojej webovej stránke, súvisí to s plánovou rekonštrukciou mosta.

 

V sobotu (12. 6.) v časoch od 10.00 do 12.00 h, 13.00 až 15.00 h a 16.00 až 18.00 h po ňom neprejde nákladná doprava. V nedeľu (13. 6.) bude platiť úplný zákaz vjazdu pre všetky vozidlá v časoch od 10.00 do 13.15 h a od 14.00 do 15.00 h. „Prímestská autobusová doprava bude počas nevyhnutného obmedzenia cez víkend zabezpečená. Cestujúci vystúpia pred mostom, cez ktorý prejdú peši, na opačnej strane potom nastúpia na ďalší autobus,“ uvádza košický kraj.

Krajskí cestári budú počas víkendu overovať funkčnosť predpätia v konštrukcii mosta a tiež vykonajú diagnostickú zaťažovaciu skúšku. Zároveň budú inštalovať snímače napätia v betóne aj snímače posunu v rezoch. Cieľom je zistiť aktuálny technický stav mosta a určiť spôsob jeho rekonštrukcie.

Most pred obcou Jaklovce má viac ako 50 rokov a podľa kraja je na pokraji životnosti. Na základe výsledkov uvedených skúšok v tomto roku vypracujú projektovú dokumentáciu na jeho rekonštrukciu. Realizácia by sa mala uskutočniť v budúcom roku. „Dovtedy budú na moste naďalej platiť dočasné dopravné obmedzenia. Premávka je presmerovaná do jedného jazdného pruhu a riadi ju svetelná signalizácia,“ dodáva košická župa.