Drahý špás? Štát nakúpil obojky na MEDVEDE za tisícky eur: Výsmech či realita? Vieme viac

SLOVENSKO – Len pred pár dňami sa na verejnosti objavila informácia o tom, že Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky nakúpila 10 kusov telemetrických obojkov pre medveďa hnedého. Vďaka nim chcú monitorovať medvede, ktoré sa zdržiavajú blízko ľudských obydlí. Mnohí sa ale pozastavili skôr nad cenou, ktorá je 5 200 eur za jeden obojok. 

 

Takáto cena sa zdá niektorým ľuďom prehnaná a svoju nespokojnosť vyjadrili aj na sociálnych sieťach.“Ekoteroristická mafia sa nám slušným ľuďom vysmieva do očí. Niekto si z medveďov urobil super biznis. Jeden obojok na medveďa stojí Štátnu ochranu prírody (ŠOP) 5 200 EUR. Stačí si ale do Google vyhľadať slovné spojenie „GPS 4G animal“ a naskočia vám GPS sledovacie obojky za 120 – 300 EUR. Takže ŠOP obstaráva obojky za 43-krát predražené sumy,” napísal nespokojný člen facebookovej skupiny Medvede na Slovensku.

medvede

Nákup obojkov sa stretol s kritikou. | Zdroj: Facebook/Medvede na Slovensku

Obojok pre medvede sa, samozrejme, nedá úplne porovnávať s bežne dostupnými obojkami, ktoré sa najčastejšie kupujú pre psov. To nám potvrdila aj Štátna ochrana prírody SR, ktorá sa vyjadrila aj k cene obojkom. “Cena telemetrických obojkov je primeraná funkciám a možnostiam zberu dát o jedincoch medveďa hnedého so stratou plachosti a pozmeneným správaním,” uviedla pre zregiónu.sk Kristína Bocková, manažérka pre komunikáciu ŠOP SR.

Odkiaľ štát obojky nakúpil a čím sú také výnimočné?

Pokračovať na ďalšej strane

Viac o téme: Environmentálny fond, obojky na medvede, obojok na medveďa, Štátna ochrana prírody

Súvisiace články