Zahraničné

Dráma v nemeckom mestečku. Streľba si vyžiadala dvoch mŕtvych

Zdroj: TASR / AP

BERLÍN – Pri policajnom zásahu v mestečku Kirchheim an der Weinstrasse neďaleko nemeckého Mannheimu, ktorý sprevádzala streľba, zahynuli matka a syn. Dvaja policajti utrpeli vážne zranenia.

Ako v piatok informovala tamojšia prokuratúra, 56-ročná matka privolala do svojho bytu políciu s tým, že jej 25-ročný syn má “psychotickú epizódu”, je nadrogovaný a napadol ju. Keď policajti prišli na miesto, mladý muž ich podľa všetkého napadol nožnicami a oni v sebaobrane použili svoje zbrane.

Útočníka postrelili a on zraneniam podľahol. Prokuratúra uviedla, že pri incidente zahynula aj matka a na určenie príčiny jej smrti bude potrebné forenzné vyšetrovanie.

Incident sa stal v piatok ráno v mestečku Kirchheim an der Weinstrasse neďaleko Mannheimu. V spoločnom vyhlásení o tom informovali miestna polícia a prokuratúra. Ako uviedli, policajtov vyslali o 8:30, aby zasiahli pri “nebezpečnej situácii”. Na mieste sa následne začala streľba, ktorá vyústila do smrti dvoch osôb. Policajt a policajtka utrpeli vážne zranenia. Polícia a prokuratúra uviedli, že už verejnosti nehrozí žiadne nebezpečenstvo. Identitu obetí alebo presný dôvod nasadenia polície však nezverejnili.