Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Drogová razia v Bratislave: Sudca žiada väzbu pre ôsmich ľudí zapojených do obchodovania s NARKOTIKAMI v hlavnom meste

Takýto záber sa naskytol okolidúcim počas akcie Stavbár. Jeden z obvinených sa pokúsil utiecť cez balkón. Zdroj: FB/Polícia SR

BRATISLAVA – Špecializovaný trestný súd vzal do väzby osem osôb obvinených pre obchodovanie s drogami. Polícia počas týždňa v rámci rozsiahlej akcie Stavbár obvinila 16 osôb, ktoré mali obchodovať s drogami v Bratislave a okolí. 

Dvoch obvinených podľa hovorkyne súdu Kataríny Kudjakovej sudca pre prípravné konanie prepustil zo zadržania. Rozhodnutie ešte nie je právoplatné, o sťažnostiach bude rozhodovať Najvyšší súd SR. “Sudca pre prípravné konanie ŠTS rozhodol o vzatí do väzby ôsmich osôb, ktoré sú obvinené z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok a iné. Dôvodom väzby je obava z pokračovania v trestnej činnosti, teda preventívna väzba. U jedného obvineného sudca konštatoval aj útekovú väzbu,” priblížila hovorkyňa.
Dodala, že sudca dvoch obvinených prepustil a ich väzbu nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka aj primeranými povinnosťami a obmedzeniami. Polícia počas týždňa v rámci rozsiahlej akcie obvinila 16 osôb, ktoré mali obchodovať s drogami v Bratislave a okolí. Pri domových prehliadkach zaistili policajti väčšie množstvo drog, peňažnej hotovosti a ďalších cenín.