Politika Domáce Top

Drží sa zubami-nechtami: Exprimátor Ftáčnik chce znovu kandidovať vo voľbách

BRATISLAVA – Zdá sa, že na odchod z veľkej politiky ešte rozhodne nemyslí. Bývalý šéf Bratislavy Milan Ftáčnik má podľa našich informácií aj po prehre v župných voľbách zálusk na post primátora hlavného mesta. O jeho kandidatúre sa dokonca hovorí aj v Smere.

Milana Ftáčnika (60) zdobí bohatá politická kariéra. Po roku 1990 pôsobil ako poslanec NR SR, v rokoch 1998 až 2002 mal na starosti ministerstvo školstva. Neskôr sa presunul do komunálnej politiky, keď pôsobil ako starostu Petržalky (2006 – 2010) a už spomínaný primátor Bratislavy (2010 – 2014).

Chce pre Bratislavu viac ako Nesrovnala

Pred pár dňami sa po dlhej odmlke ozval aj na Facebooku. Tvrdí, že má stále dostatok energie a rozmýšľa, ako sa zapojiť do novembrových komunálnych volieb. „Rád by som prispel k tomu, aby mala Bratislava lepšieho primátora ako je Ivo Nesrovnal,” napísal na sociálnej sieti.

„A takisto by som rád prispel k tomu, aby sa v meste lepšie žilo, aby Bratislava bola mestom pre ľudí. Chcem nájsť najlepšiu cestu na dosiahnutie týchto cieľov. Keď sa rozhodnem na ňu vykročiť, určite Vám dám vedieť. Dovtedy sa teším aj na malé kroky v prospech našej Bratislavy,” uzavrel Ftáčnik.

Status Milana Ftáčnika

Informácie o tom, že Ftáčnik má záujem kandidovať, nám potvrdil Martin Glváč zo Smeru, ktorý ho v niekoľkých predchádzajúcich voľbách podporil. Tvrdí, že strana iba čaká, kedy sa ku kandidatúre prihlási. „Stranícke štruktúru túto tému riešili, členovia sa pýtali na podporu,” povedal Glváč pre Glob.

„Je to dobrý kandidát, ktorý by bol pre nás prijateľný. Určite by mohol zopakovať aj to, čo sa mu podarilo v minulých voľbách a to ísť do spolupráce s Jánom Budajom a odčerpať tak hlasy v pravicovom spektre,” uzavrel Glváč.

Autor: ph, Foto: SITA/Diana Černáková, FB / Milan Ftáčnik